in

“Mamička, je mi to ľúto,” boli posledné slová chlapčeka, ktorý prehral boj s rakovinou

Charlie mal iba 5 rokov, keď mu diagnostikovali vzácny typ rakoviny. Zákerná choroba si vyžiadala transplantáciu pečene, pričom cena zákroku bola vyše 900 000 eur.

Rodičia sa tak ocitli v hroznej situácii, nemali peniaze na liečbu, preto sa rozhodli usporiadať zbierku. Za krátky čas vyzbierali obrovskú čiastku, vďaka štedrým a ochotným ľuďom, ktorých sa dotkol príbeh malého chlapčeka.

Tragický záver

Aj napriek tomu, že operácia bola úspešná, Charlie nedokázal poraziť chorobu. Jeho matka, po tom, čo musela pochovať svoje dieťatko, napísala odkaz pre všetkých: Neberte život ako samozrejmosť. Pevne objímte svoje dieťa a užívajte si každú spoločnú chvíľu, akoby bola posledná.”

Posledné slová chlapčeka dojímajú k slzám

Pár minút predtým, čo malý anjelik odišiel do neba zverejnila jeho mama fotografiu s textom, ktorý jej syn povedal: “Mamička, je mi to veľmi ľúto.” Potom odišiel. Rodičia sú však aj napriek okolnostiam šťastní, že ich synček mohol zomrieť v rukách svojich rodičov: “Pokojne zaspal v objatí svojho ocka a mamy.”

„Charlie, dal si mi šancu byť mamou. Bol si mojou najväčšou inšpiráciou, rovnako ako si bol inšpiráciou pre tisíce ľudí po celom svete. Ukázal si mi, čo znamená láska. Teraz je čas letieť, môj chlapček, som na teba hrdá. Bojoval si statočne. Navždy mi budeš chýbať zlatko, napísala chlapcova mama.

V bydlisku prokurátora Lipšica bola nahlásená bomba

Slovenskí europoslanci vyzvali SOŠV, aby sa vyslovil proti účasti Ruska a Bieloruska na olympiáde 2024