Pozor! Tieto zlozvyky spôsobujú ovísanie pŕs! Ženy, toto nikdy nerobte!

Azda každá žena túži po pekných pevných prsiach. Nik nechce mať prsia po pupok, no mnohé ženy čelia tejto nepríjemnosti najmä po pôrode. Existujú však tipy, ktoré vám pomôžu držať vaše prsia vo skvelom stave.

Vek veľmi vplýva na stav našej pokožky. Štúdia Genome Biology odhalila, že prsné tkanivo starne o 2-3 roky rýchlejšie v porovnaní s celým telom.

Tu sú zlozvyky, kvôli ktorým môžu vaše prsia ovísať:

 

1. Fajčenie

Možno to na prvý pohľad neznie logicky, no opak je pravdou. Fajčenie totiž vplýva na stav vašej pokožky, ktorá stráca svoju elasticitu. To po čase vedie i k ovísaniu pŕs. Kvôli fajčeniu vám v tele ubúda kolagén a zhoršuje sa cirkulácia krvi. To všetko vplýva i na váš vzhľad.

 

2. Zlá podprsenka

Možno máte pocit, že vaša podprsenka vám dokonalé sedí. Realita však často odhaľuje, že ženy si podprsenky vyberajú nevhodne, rovnako ako i ich veľkosť. Na internete nájdete množstvo stránok, vďaka ktorým si môžete overiť svoju skutočnú veľkosť podprsenky. Výber podprsenky by mal zohľadňovať i vaše pohodlie a mal by byť vyrobený z kvalitných materiálov, vhodných pre vašu pokožku.

 

3. Málo pohybu a nesprávne držanie tela

Cvičenie prirodzene vplýva na vzhľad vášho tela, rovnako ako vašich pŕs. Vďaka cvičeniu si prsia môžete spevniť, keďže tie tvorí nielen tuk, ale i sval. Pri športe však musíte myslieť i na vhodnú športovú podprsenku, vďaka čomu sa budete cítiť komfortne.

Článok pokračuje na druhej strane