Forma do leta? Je to jednoduchšie než si myslíte!

Schudnúť za 2 mesiace môže byť výzvou, ale nie je to nemožné. Je dôležité mať na pamäti, že úspešné chudnutie vyžaduje trpezlivosť, sebazodpovednosť a zmeny životného štýlu, ktoré môžu trvať dlhšie ako len 2 mesiace. Avšak, ak sa rozhodnete, že chcete schudnúť za 2 mesiace, existuje niekoľko spôsobov, ako to dosiahnuť:

1. Zdravá strava

Strava je základom úspešného chudnutia. Asi nikoho neprekvapí, že ak chcete schudnúť, musíte jesť menej kalórií, ako spotrebujete. To znamená, že by ste mali jesť viac ovocia, zeleniny, celozrnných potravín, bielkovín a zdravých tukov a menej príloh, cukru a nasýtených tukov. Jedzte pravidelne a vyhýbajte sa jedlu pred spaním. Nie však preto, že by ste po 18. hodine prijali viac kalórii než o 13. Je to však preto, že svoje telo pred spaním zaťažujete trávením, preto sa ráno budete budiť unavení.

How to Lose Weight Fast Without Exercise | ACTIVE

2. Cvičenie

Cvičenie je dôležité pre chudnutie, pretože zvyšuje vašu spotrebu kalórií. Snažte sa cvičiť aspoň 30 minút denne. Môžete si zvoliť cvičenie, ktoré vám vyhovuje, ako je napríklad beh, jazda na bicykli, plávanie alebo fitness. Ak vám čas neumožňuje cvičiť v posilňovni či chodievať na plaváreň, skúste sa pohybovať viac pešo. Ľudia zvyčajne podceňujú bežnú chôdzu, pritom je účinným pomocníkom pri chudnutí i bolesti chrbtice.

How to Lose Weight Fast: Top 10 Steps for Success [November 2021]

3. Znížte stres

Stres môže spôsobovať zvýšenú chuť do jedla a zníženú motiváciu na cvičenie. Nájdite si čas na relaxáciu, meditáciu alebo iné aktivity, ktoré vám pomôžu znížiť stres. Stačí ak si aspoň raz denne nájdete čas na primerané pravidelné dýchacie cvičenie. Nepodceňujte oddych! Je dokázané, že stresujúci životný štýl prispieva k priberaniu a neschopnosti schudnúť. Prečo? Nuž pretože telo vystavené stresu si ukladá tukové bunky na horšie časy.

How to Lose Weight Fast – Quick & Easy Weight Loss Tips

4. Spite dostatok

Nedostatok spánku môže ovplyvniť vašu hmotnosť. Ak nevyspíte, môže to zvýšiť chuť do jedla a znížiť vašu motiváciu na cvičenie. Snažte sa spať aspoň 8 hodín denne. Pri zvýšenej aktivite nielen doplníte energiu ale podporíte i regeneráciu svalov.

lose weight - FMC

5. Vyhýbajte sa nezdravým potravinám

Ak chcete schudnúť, musíte sa vyhýbať nezdravým potravinám. Obyčajné potraviny, ako sú sladkosti, sušienky, chipsy a iné potraviny s vysokým obsahom tuku a cukru, môžu byť veľmi kalorické a sťažujú chudnutie. Nezabudnite, že musíte prijímať vyváženú stravu a vyhýbať sa spracovaným potravinám. Okrem toho je vhodné nenavštevovať reštaurácie na dennej báze, pretože tam často používajú prepálené oleje a nezdravé omáčky s vysokým podielom tukov.

Best way to lose weight fast

6. Kontrolujte svoju hmotnosť

Kontrolujte svoju hmotnosť aspoň raz týždenne. Tak zistíte, či sa vám podarilo schudnúť a zistíte aj svoj pokrok. Pokrok si môžete zapisovať do diára. Chudnutie však berte ako dlhodobú cestu, inak sa stanete otrokom jedla a váhy.

7 Things You Should Do If You Want To Lose Weight Fast And Permanently -  Information Nigeria