FOTO: 23 ročná žena podľahla anorexii. Takto vyzerala pred smrťou

Mladá žena po ťažkom boji s poruchou príjmu potravy podľahla svojmu ochoreniu. Len 23 ročná Natália Hricová zomrela na základe dôsledkov anorexie, so svojím ochorením bojovala 8 rokov.

V čase smrti mala len 20 kíl pričom jej výška bola 160 centimetrov. Jej mama dovolila zverejnenie fotografie i informácie o jej smrti s nádejou, že to pomôže ľuďom, ktorí sa tiež pasujú s poruchami príjmu potravy.

“Natálka včera prehrala svoj dlhý boj s anorexiou. Mala iba 23 rokov. Dlhé roky sme všetci verili na zázrak, že sa z toho dostane. Anorexia bola silnejšia. Anorexia je tak veľmi zákerná choroba a tak málo sa stále hovorí o tom, koľko ľudí boj s ňou prehrá. Nemôžem zastaviť slzy a zle sa mi hľadajú tie správne slová. Všetky moc prosím, neberte poruchy príjmu potravy (ani iné psychické poruchy a problémy) na ľahkú váhu. A prosím vás všetkých, riešte svoje problémy včas. Aj keď budete mať sami pocit, že nie sú dostatočne „vážne“. Nepodceňujte to. Vyhľadajte včas pomoc,”

Natália na sociálnych sieťach svoj boj zverejňovala, no, žiaľ, anorexia zvíťazila. Jej najnižšia váha bola 19,5 kilogramov. Najvyššia dosiahnutá váha za posledné mesiace bola taktiež nízka, len 41 kilogramov.

 

Posledné zverejnené FOTO Natálie nájdete na druhej strane