Haščák podal pre zverejnenie jeho komunikácie Matovičom trestné oznámenie

Igor Matovič v nedeľu 24. septembra na tlačovej besede zverejnil časť súkromnej konverzácie medzi lídrom strany SaS Richardom Sulíkom a Jaroslavom Haščákom. 

9.10.2023 (SITA.sk) – Podnikateľ Jaroslav Haščák podal trestné oznámenie pre zneužitie policajnej právomoci v kauze komunikácie, ktorú nedávno zverejnil predseda hnutia OĽaNO Igor Matovič.

Ako ďalej informoval jeho právny zástupca Martin Škubla, trestné oznámenie je smerované voči organizovanej skupine z prostredia vyšetrovania, polície a médií a poukazuje na podozrenie z nezákonného obchodovania s výsledkami prebiehajúceho vyšetrovania.

Tlačovka Matoviča

V rámci aktuálnych konaní bude obhajoba Haščáka podľa Škublu o záležitosti informovať Ústavný súd SR, Európsky súd pre ľudské práva, EDPS (európskeho dozorného úradníka na ochranu údajov) a organizáciu Europol.

Tlačovú konferenciu Matoviča, ktorá odznela tesne pred parlamentnými voľbami v nedeľu 24. septembra, vníma obhajoba Haščáka ako dôkaz o vážnom podozrení z nezákonného úniku informácií zo živého policajného spisu.

Je zrejme len úplnou náhodou, že negatívne ladené vyjadrenia Igora Matoviča proti neštátnym zdravotným poisťovniam prišli len pár dní pred voľbami a tesne pred ukončením prepoisťovacej kampane. A rovnako bude úplnou náhodou, že obsah telefónu zrejme poskytla vyšetrovacia súčasť Národnej kriminálnej agentúry pod názvom tím Gorila,” povedal Škubla.

Protiústavná „fishing expedition“

Advokát pripomenul, že Haščákove telefóny boli zaistené 1. decembra 2020 pri úkonoch, ktoré sú aktuálne aj predmetom podania na Európsky súd pre ľudské práva.

Nezákonnosť týchto úkonov už pritom vyplynula z rozhodnutí súdov a generálnej prokuratúry, pričom Ústavný súd SR ich v januári tohto roka označil za protiústavnú „fishing expedition“, t.j. výpravu za hľadaním „čohokoľvek“,” dodal Škubla.

Predseda hnutia OĽaNO a priatelia Igor Matovič v nedeľu 24. septembra na tlačovej besede zverejnil časť súkromnej konverzácie medzi lídrom strany SaS Richardom Sulíkom a Jaroslavom Haščákom. SaS je podľa Matoviča skorumpovaná Pentou. Ako Matovič vysvetlil, podarilo sa mu od nemenovaného človeka získať obsah telefónu Sulíka. Ako doplnil, dotyčný zaň pôvodne pýtal milión eur, pričom Matovič ho dostal zadarmo. Zverejnené správy medzi Sulíkom a Haščákom sa týkali dofinancovania zdravotných poisťovní. Matovič zverejnil citlivé údaje, lebo je to podľa neho vo verejnom záujme.

Viac k témam: predseda OĽaNO, Trestné oznámenie
Zdroj: SITA.sk – Haščák podal pre zverejnenie jeho komunikácie Matovičom trestné oznámenie © SITA Všetky práva vyhradené.