Zemetrasenie na východe Slovenska, otrasy bolo cítiť vo viacerých mestách (video+foto)

Podľa údajov Stredomorskéhoho seizmologického centra zaznamenali zemetrasenie o 20:23.

9.10.2023 (SITA.sk) – Na východe Slovenska pondelok večer zaznamenali zemetrasenie. Podľa údajov Stredomorskéhoho seizmologického centra zaznamenali zemetrasenie o 20:23, malo magnitúdo 5,0 a epicentrum lokalizovali v okrese Vranov nad Topľou.

Odtrhnutá loď

Otrasy, ktoré trvali pár desiatok sekúnd, prostredníctvom centra hlásia z miest a obcí okresov Prešov, Košice, Humenné, Poprad, Sabinov, Bardejov, Humenné, Svidník, Snina, Michalovce, Sečovce, ale aj z Poľska, Ukrajiny a Maďarska.

Vranovskí hasiči aktuálne zasahujú v rekreačnej oblasti Domaša, v časti Dobrá, kde sa v dôsledku pondelkového večerného zemetrasenia odtrhla z prístavu výletná loď Bohemia.

„Následkom zemetrasenia sa loď odtrhla od pontónu a naši hasiči ju išli pomôcť ukotviť,“ informovala agentúru SITA operačná dôstojníčka Hasičského a záchranného zboru v Prešove.

Jediný výjazd

Ako dodala, ide o jediný výjazd v súvislosti so zemetrasením, ktorého epicentrum bolo na východe Slovenska, práve neďaleko Domaše.

„Okrem tohto jediného výjazdu v súvislosti so zemetrasením iné výjazdy nemáme. Zaregistrovali sme ale veľké množstvo volaní, keďže boli zaznamenané otrasy naprieč krajom. Ozvali sa z Vranova nad Topľou, Prešova, Humenného, Sniny, Giraltoviec. Volali nám z viacerých miest, čiže otrasy boli citeľné,“ dodala operačná dôstojníčka.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Zemetrasenie
Zdroj: SITA.sk – Zemetrasenie na východe Slovenska, otrasy bolo cítiť vo viacerých mestách (video+foto) © SITA Všetky práva vyhradené.