Peter Sagan a jeho brat Juraj sa nakazili koronavírusom, pozitívny test mal aj Erik Baška

6.2.2021 (Webnoviny.sk) – Trojnásobný majster sveta v cyklistike Peter Sagan mal v tréningovom kempe Bora-Hansgrohe na kanárskom ostrove Gran Canaria pozitívny test na koronavírus. Ako nemecký tím uviedol prostredníctvom oficiálneho webu, nákazu odhalili aj u ďalších dvoch slovenských pretekárov tohto tímu – Saganovho brata Juraja a Erika Bašku.

“Peter, Erik a Juraj boli prostredníctvom PCR testov niekoľkokrát pozitívne testovaní na vírus SARS-Cov-2. Všetci traja vykazujú mierne a všeobecné príznaky ochorenia a momentálne sú v súlade so štátnymi pokynmi v karanténe až do úplného zotavenia. Zostávajú však v úzkom kontakte s lekárskym tímom,” vyhlásil lekár tímu Bora-Hansgrohe Christopher Edler s tým, že po skončení karantény sú naplánované ďalšie komplexné medicínske vyšetrenia.

Spomenutá slovenská trojica už niekoľko týždňov trénuje na Gran Canarii. Ako uviedol Peter Sagan, 29. januára si nechali urobiť test v miestnom laboratóriu, aby mohli odletieť domov. Výsledok však nebol taký, v aký dúfali.

“Všetci sa cítime dobre, ale, samozrejme, od toho dňa sme zostali v karanténe. Od chvíle, keď sme dostali pozitívny výsledok testu, máme plnú podporu tímu a rád by som poďakoval šéfovi nášho tímu Ralphovi Denkovi. Zostaneme tu tak dlho, ako to bude potrebné. Dúfajme, že ďalšie výsledky testov budú negatívne, aby sme mohli čo najskôr pokračovať v bežnom tréningovom rozvrhu,” poznamenal Peter Sagan.

Viac k témam: Bora-Hansgrohe, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk – Peter Sagan a jeho brat Juraj sa nakazili koronavírusom, pozitívny test mal aj Erik Baška © SITA Všetky práva vyhradené.

Rusko vyhostilo troch diplomatov, ktorí podporili opozičného aktivistu Alexeja Navaľného

Jemenskí húsiovia by už nemali byť teroristickou skupinou, Biden by tak chcel ukončiť humanitárnu krízu