Vedec vyriešil záhadu Bermúdskeho trojuholníka a prezradil dôvod, prečo v ňom miznú lode

Bermudský trojuholník je záhadná oblasť v Atlantickom oceáne, ktorá sa nachádza medzi Bermudskými ostrovmi, Floridou a Portorikom. Táto oblasť sa stala predmetom mnohých tajomstiev a špekulácií. Je považovaná za miesto, kde sa údajne stratilo množstvo lodí ale aj lietadiel. Existuje mnoho teórií a vysvetlení týkajúcich sa tohto záhadného miesta, ktoré dodávajú trojuholníku povesť jedného z najnebezpečnejších miest na svete.

Jedným z najznámejších prípadov súvisiacich s Bermudským trojuholníkom je záhadné zmiznutie letu Flight 19 v roku 1945. Skupina piatich amerických bombardérov sa stratila počas cvičenia a nikdy nebola nájdená. Záhadné zmiznutie tejto skupiny lietadiel prispelo k rozšíreniu povesti o nebezpečenstve v tejto oblasti.

Existuje niekoľko teórií, ktoré sa pokúšajú vysvetliť príčiny a okolnosti, ktoré vedú k takýmto nevysvetliteľným zmiznutiam. Niektorí hovorili omimozemskej civilizácií, iní sa pokúšali nájsť vedecký dôvod tohto záhadného miesta. Najnovšie sa k prípadu bermúdskeho trojuholníka vyjadrili aj vedec a prišiel s jedným zaujímavým zistením, o ktorom sa už dlhšie špekulovalo.

gattyimages.com
zdroj: gattyimages.com

Celá záhada Bermúdskeho trojuholníka sa vraj nachádza v skalách pod hladinou.

Článok pokračuje na druhej strane