Aký bol v skutočnosti život Freddieho Mercuryho? Toto ste o ňom možno nevedeli…

Pôvod

Freddie Mercury, pôvodným menom Farrokh Bulsara, bol britský spevák, skladateľ a frontman legendárnej rockovej skupiny Queen. Narodil sa v Zanzibare v roku 1946 a jeho rodina sa neskôr presťahovala do Indie. V roku 1964 sa Mercury presťahoval do Londýna a tam sa zapojil do hudobnej scény. V roku 1970 sa stal členom kapely Smile, ktorá neskôr zmenila názov na Queen.

Freddie Mercury Graphic Novel to Be Released by Z2 Comics – Rolling Stone

Hudobné nadanie

Mercury bol charizmatický a talentovaný spevák a skladateľ. Jeho hlas bol unikátny a jeho vystúpenia naživo boli energické a emotívne. Queen získali obrovský úspech a Mercury bol uznávaný ako jedna z najväčších rockových hviezd všetkých čias. Mercury bol známy ako výborný spevák, no menej známe je, že bol aj skvelým klaviristom. Jeho klavírne skladby sa stali kľúčovým prvkom mnohých hitov skupiny Queen.

V roku 1985 Mercury spolupracoval so svetovými hudobníkmi na charitatívnom single “We Are the World”. V rovnakom roku vystúpil s Queen na Live Aid, koncerte pre dobročinné účely, kde ich vystúpenie bolo označené ako jedno z najlepších v histórii rockovej hudby.

Unikátny štýl

Mercury bol tiež známy svojím extravagantným štýlom a osobnosťou. Jeho vystúpenia boli plné kostýmov, masiek a pózy, ktoré sa stali jeho charakteristickým štýlom. Mercury mal tiež veľmi široké záujmy a bol známy svojou láskou k móde, umeniu a kultúre. Bol vynikajúci v navrhovaní svojich vlastných kostýmov a bol často označovaný za jedného z najlepších štýlistov v hudobnom priemysle.

Queen Singer Freddie Mercury Saw 'Bohemian Rhapsody' In 'Wayne's World' Before He Died -- Mike Myers Reacts to His Emotional Reaction

Homosexualita

Avšak Freddie Mercury bojoval aj so svojimi démonmi. Bol otvorene homosexuálny a bol súčasťou Londýnskej gay scény v 70. a 80. rokoch. Mercury mal niekoľko romantických vzťahov s mužmi, najmä so svojím dlhoročným partnerom Jimom Huttonom, ktorého stretol v roku 1985. Hutton bol jeho osobným kuchárom a stali sa milencami. Mercury často popisoval Huttona ako svoju veľkú lásku a životnú oporu.

Okrem Huttona mal Mercury aj iných romantických partnerov, medzi nimi dokonca aj ženu – Mary Austin, s ktorou bol v romantickom vzťahu, dokonca ju požiadal o ruku, a to ešte predtým, ako si uvedomil svoju sexuálnu orientáciu. Mercury a Austinová zostali priateľmi až do jeho smrti.

Freddie Mercury Refused To Meet Prince Charles, Princess Diana at Live Aid - Here's Why | Music Times

AIDS

V priebehu rokov sa mu zhoršovalo zdravie a v roku 1987 sa mu diagnostikovala AIDS. V nasledujúcich rokoch sa jeho zdravotný stav zhoršoval a jeho účasť na vystúpeniach Queen bola obmedzená.

V roku 1991, len jeden deň pred smrťou, Mercury potvrdil, že má AIDS. Jeho smrť bola obrovskou stratou pre hudobný svet a pre fanúšikov Queen. Mercuryho pamiatka však pretrváva a jeho hudba je stále populárna a milovaná po celom svete.

V roku 2018 bol dokonca natočený film “Bohemian Rhapsody”, ktorý zachytáva život Freddieho Mercuryho a vznik Queen. Film získal pozitívne recenzie a získal množstvo ocenení vrátane Oscara pre Ramiho Maleka, ktorý zahral Freddieho Mercuryho.