Sexuálne zneužívanie, lieky i plastiky: Aj taký bol život Michaela Jacksona

SANTA MARIA, CA - DECEMBER 3: Singer Michael Jackson testifies during his civil trial in Santa Maria Superior Court on December 3, 2002 in Santa Maria, California. The artist is being sued for $21 million by his longtime promoter for backing out of two concerts. (Photo by Jim Ruyman-Pool/Getty Images)

ichael Jackson bol jedným z najvplyvnejších hudobníkov 20. storočia a jeho život bol plný vzostupov, pádov, káuz a zaujímavostí. Narodil sa 29. augusta 1958 v Gary, Indiana, ako siedme dieťa v rodine Jacksonovcov. Jeho otec bol manažérom rodinnej skupiny The Jackson 5, v ktorej Michael zaujal pozíciu speváka a tanečníka.

Svoju sólovú kariéru začal Michael Jackson v roku 1971 s albumom “Got to Be There”, ktorý bol úspešný v USA aj v zahraničí. V roku 1982 vydal album “Thriller”, ktorý sa stal najpredávanejším albumom v histórii s viac ako 66 miliónmi predaných kópií. Tento album mu zabezpečil nesmierne popularitu a posunul ho na vrchol hudobného sveta. Michael bol známy svojím jedinečným tanečným štýlom, ktorý sa stal jeho obchodnou značkou.

Sexuálne zneužívanie

Avšak jeho kariéru tiež sprevádzali kauzy a kontroverzie. V roku 1993 bol Michael Jackson obvinený z sexuálneho zneužívania 13-ročného chlapca. Obvinenie prišlo po tom, čo sa Jackson spriatelil s chlapcom a jeho rodinou. Po neúspešnom pokuse o mimosúdne vyrovnanie sa prípad dostal na súd. Jackson sa zatiaľ stretol s niekoľkými ďalšími chlapcami, ktorí sa tiež tvrdili, že boli sexuálne zneužívaní. Všetky tieto prípady sa nakoniec ukázali ako nepravdivé a Jackson bol oslobodený od viny. Táto kauza bola však veľmi mediálne sledovaná a vyvolala veľké diskusie. V roku 2005 prebiehala ďalšia kauza, v ktorej bol Michael Jackson obvinený z podobného zločinu. V oboch prípadoch bol oslobodený od viny, ale kauzy zostali v spoločnosti veľmi kontroverzné.

Michael Jackson Biopic Condemned by 'Leaving Neverland' Director | IndieWire

Charitatívne príspevky

Michael Jackson sa tiež podieľal na charitatívnych aktivitách a podporoval rôzne dobročinné organizácie. V roku 1985 bol jedným zo zakladajúcich umelcov Live Aid, ktoré bolo koncertom na podporu boja proti hladu v Etiópii. Tiež založil organizáciu “Heal the World”, ktorá pomáhala deťom z chudobných krajín a organizáciu “Michael Jackson Burn Center”, ktorá sa venuje pomoci obetiam popálenín.

Pokračovanie o plastických operáciách nájdete na druhej strane