Sedlák rozhodol o zrušení obvinenia Kaliňáka neštandardne a zrejme prvýkrát v histórii, spis je stále na Najvyššom súde

Námestník generálneho prokurátora SR Jozef Sedlák vyhovel návrhu obvineného exministra vnútra Roberta Kaliňáka  v kauze „dorovnávania platu”.

8.8.2023 (SITA.sk) – K zrušeniu obvinenia bývalého ministra vnútra Roberta Kaliňáka podľa paragrafu 363 Trestného poriadku pristúpil netrestný námestník generálneho prokurátora Jozef Sedlák buď bez toho, aby mal k dispozícii vyšetrovací spis (stalo by sa tak prvýkrát v histórii), alebo mohol do vyšetrovacieho spisu nahliadnuť priamo na súde (stalo by sa tak zrejme prvýkrát v histórii).

Na sociálnej sieti to konštatuje Úrad špeciálnej prokuratúry s tým, že spis k prípadu sa momentálne nachádza na Najvyššom súde SR.

Môžeme potvrdiť, že po rozhodnutí Najvyššieho súd SR zo dňa 14. júna 2023 o zamietnutí sťažnosti prokurátora proti uzneseniu súdu prvého stupňa o odmietnutí obžaloby a vrátení vecí do prípravného konania, do dnešného dňa nebolo toto uznesenie tunajšiemu úradu spoločne s vyšetrovacím spisom doručené. Originál vyšetrovacieho spisu sa preto aj v súčasnosti stále nachádza na Najvyššom súde SR,” uvádza špeciálna prokuratúra.

Viac k témam: exminister vnútra, Generálny prokurátor, Paragraf 363 Trestného poriadku, Prokuratúra, Súdy, Zrušenie obvinení
Zdroj: SITA.sk – Sedlák rozhodol o zrušení obvinenia Kaliňáka neštandardne a zrejme prvýkrát v histórii, spis je stále na Najvyššom súde © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdá sa, že máte vypnuté reklamy

Náš obsah nás stojí enormné množstvo času, nápadov a síl. Prosíme, vypnite si AdBlocker. Ďakujeme!

Refresh