Viskupič by v prípade úspechu poslanecký mandát neprevzal, napriek tomu má v OĽaNO svojich favoritov

Viskupič sa začiatkom roku 2018, krátko po tom, ako sa stal trnavským županom, zložil mandát poslanca Národnej rady SR, rovnaký krok urobila aj jeho žilinská kolegyňa Erika Jurinová.

7.8.2023 (SITA.sk) – Predseda Trnavského samosprávneho kraja a päťka na kandidátke koalície OĽaNO a priatelia, Kresťanská únia a Za ľudí Jozef Viskupič v prípade úspechu v septembrových parlamentných voľbách mandát poslanca Národnej rady SR neprevezme. Svojou účasťou na kandidátke chce podľa neho podporiť súťaž o to, kto bude hnutie OĽaNO viesť v budúcnosti.

Voliči rozhodnú, kto bude na čele

„Cítim, že Slovensko aj hnutie OĽaNO sú na križovatke, účasťou na volebnej kandidátke riešim skôr otázku na voličov OĽaNO, či má hnutie viesť do budúcna Igor Matovič, alebo ponúknutá alternatíva Erika Jurinová. Moje krúžky by mali dať odpoveď na túto otázku, ja podporujem Eriku Jurinovú,“ povedal pre agentúru SITA Viskupič, ktorý bol pri zrode OĽaNO spoločne s Matovičom, Jurinovou a Martinom Feckom.

Matovič pri predstavovaní kandidátnej listiny s hnutím OĽaNO a priatelia uviedol, že voliči sa vo voľbách môžu rozhodnúť, kto bude viesť hnutie, pričom rozhodovať sa bude medzi ním a Jurinovou.

Kto získa dôveru voličov?

„Kto získa viac krúžkov, väčšiu dôveru od našich voličov, ten bude budúcim predsedom nášho hnutia,” vyhlásil Matovič a dodal, že to je demokratickejšie, než keď o predsedovi hlasujú členovia hnutia. Jednotkou na kandidátke koalície s OĽaNO a priatelia je Erika Jurinová, Igor Matovič kandidátku s číslom 150 uzatvára.

Viskupič sa začiatkom roku 2018, krátko po tom, ako sa stal trnavským županom, zložil mandát poslanca Národnej rady SR, rovnaký krok urobila aj jeho žilinská kolegyňa Erika Jurinová.

Viac k témam: Kandidatúra, Parlamentné voľby, Poslanecký mandát
Zdroj: SITA.sk – Viskupič by v prípade úspechu poslanecký mandát neprevzal, napriek tomu má v OĽaNO svojich favoritov © SITA Všetky práva vyhradené.