Zelenskyj varuje Rusko. Ak bude naďalej útočiť na ukrajinské prístavy, môže skončiť bez lodí

Ukrajina odpovie na všetky útoky na civilné obyvateľstvo a obilné koridory, uviedol Zelenskyj.

8.8.2023 (SITA.sk) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj varoval Rusko, že ak bude naďalej pokračovať v útokoch na ukrajinské prístavy, môže prísť o všetky lode. Informuje o tom spravodajský portál CNN s odvolaním sa na argentínske noviny La Nacion.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Zelenskyj sa tak vyjadril počas tlačovej konferencie pre latinskoamerické médiá, keď uviedol, že Ukrajinci síce nemajú toľko zbraní, ale ak budú Rusi „pokračovať v streľbe, môžu do konca vojny zostať bez plavidiel“.

A práve to im chceme ukázať. Ukrajina rozhodne odpovie na všetky útoky na civilné obyvateľstvo a obilné koridory,“ skonštatoval ukrajinský líder.

Jeho vyjadrenia prišli po tom, ako ukrajinské námorné drony v posledných dňoch zasiahli ruský ropný tanker a vojnovú loď. „Ak bude Rusko naďalej dominovať v Čiernom mori a blokovať ho odpaľovaním rakiet, Ukrajina urobí to isté, čo je spravodlivá obrana ukrajinských schopností,“ dodal.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine – august 2023 (fotografie)

Viac k témam: Blokáda, Obrana, rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinský prezident, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk – Zelenskyj varuje Rusko. Ak bude naďalej útočiť na ukrajinské prístavy, môže skončiť bez lodí © SITA Všetky práva vyhradené.