in ,

Polícia robí výsluchy v akciách Judáš a Mýtnik, vypočúva exriaditeľa sekcie daní aj exfunkcionára NAKA

25.2.2021 (Webnoviny.sk) – Bývalý generálny riaditeľ sekcie daní a ciel finančnej správy Daniel Čech vypovedá na Národnej kriminálnej agentúre (NAKA). Ako informoval spravodajský portál televízie Joj noviny.sk, do budovy Prezídia policajného zboru ho priviezla ozbrojená eskorta v čiernej dodávke.

Daniel Čech podľa portálu vypovedá aj v prípade Mýtnik a po začatí spolupráce s orgánmi činnými v trestnom konaní vypovedá aj voči svojmu vtedajšiemu šéfovi Františkovi Imreczemu. Ten je po nedávnom zadržaní tiež vo väzbe. Daniela Čecha zadržala polícia v rámci akcie Judáš.

NAKA vo štvrtok vykonáva aj výsluch Bernarda Slobodník, exriaditeľa Národnej jednotky finančnej polície a korunného svedka v kauzách Očistec aj Judáš. Ten na otázku televízie Joj, ako vníma celé trestné konanie aj zločiny, ktoré s ďalšími obvinenými funkcionármi polície mal spáchať pri korupcii povedal, že ho to mrzí, je mu to ľúto a hanbí sa za to.

Bernard Slobodník vo štvrtok údajne vypovedá v prípade Judáš, v ktorom bol obvinený pre branie úplatkov aj exprezident polície Milan Lučanský. Spolu s nimi sú stíhaní aj ďalší funkcionári NAKA a finančnej správy.

Viac k témam: akcia “Judáš”, akcia “Mýtnik”, vypovedanie
Zdroj: Webnoviny.sk – Polícia robí výsluchy v akciách Judáš a Mýtnik, vypočúva exriaditeľa sekcie daní aj exfunkcionára NAKA © SITA Všetky práva vyhradené.

Košice otvárajú prvé veľkokapacitné krajské vakcinačné centrum, začnú očkovaním učiteľov

V kauze prípravy vraždy Žilinku vypovedal aj odsúdený člen drogového gangu