Čaputová umožnila deviatim občanom slúžiť v ukrajinských ozbrojených zložkách, SNS označila čin za bezpečnostné riziko

Slovenská národná strana vyzýva prezidentku, aby tak už nekonala.

6.8.2023 (SITA.sk) – Slovenská národná strana v súvislosti s vyhlásením prezidentky SR, že deviatim občanom umožnila slúžiť v ukrajinských ozbrojených zložkách, vyzýva prezidentku, aby tak už nekonala.

Bezpečnostné riziko

Ako ďalej strana uvádza v tlačovej správe, v budúcnosti navrhne zákon, ktorým okamžite zanikne občianstvo Slovenskej republiky tým občanom, ktorí budú slúžiť v cudzom vojsku so slovenským pasom. Slúžiť v cudzom vojsku so slovenským pasom je totiž podľa SNS bezpečnostné riziko pre všetkých.

Prezidentka Slovenskej republiky sa rozhodla riskovať a umožnila deviatim slovenským občanom vstúpiť do konfliktu s Ruskou federáciou,” uviedla SNS s tým, že Rusko a Ukrajina si musia vyriešiť svoj konflikt sami.

Strata občianstva

„Naši občania ani náš štát do tohto konfliktu priamo nesmú vstupovať. Je logické, že takíto občania by mali okamžite stratiť slovenské občianstvo”, vyhlásila SNS.

Zároveň národniari vyzvali hlavu štátu, aby už takéto súhlasy neudeľovala, pretože ohrozuje bezpečnosť všetkých. Prezidentka SR Zuzana Čaputová podľa medializovaných informácií povolila službu v ukrajinskej armáde dosiaľ deviatim Slovákom.

Viac k témam: Cestovný pas, Občianstvo, Prezidentka SR, rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinská armáda, Vojenská služba
Zdroj: SITA.sk – Čaputová umožnila deviatim občanom slúžiť v ukrajinských ozbrojených zložkách, SNS označila čin za bezpečnostné riziko © SITA Všetky práva vyhradené.