Most spájajúci mesto Heničesk s Arabatskou kosou zasiahli rakety, deväť Rusi zostrelili

Most spája okupované mesto Heničesk s Arabatskou kosou, ktorá sa tiahne vedľa východného pobrežia Krymu.

6.8.2023 (SITA.sk) – Ukrajinská armáda v nedeľu raketami zasiahla most spájajúci okupované mesto Heničesk s Arabatskou kosou, ktorá sa tiahne vedľa východného pobrežia Krymu.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Heničesk leží zhruba 20 kilometrov severne od Krymu. Uviedol to na komunikačnej platforme Telegram Rusmi dosadený líder okupovanej časti ukrajinskej Chersonskej oblasti Volodymyr Saldo. Informuje o tom web Ukrajinská pravda.

Podľa vyjadrenia Salda ukrajinské sily na most zaútočili dvanástimi raketami, pričom deväť z nich ruská protivzdušná obrana zostrelila. Jeden civilista, ktorý autom prechádzal po moste, bol údajne zranený. „Plynovod Strilkove – Heničesk prechádzajúci vedľa mosta je tiež zablokovaný. Viac ako 20-tisíc obyvateľov mesta zostalo bez dodávok plynu,” dodal Saldo.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine – august 2023 (fotografie)

Krátko pred správou o útoku na most pri meste Heničesk Rusi informovali aj o ukrajinskom údere na Čonharský most. Ten spája okupovaný Krym s Chersonskou oblasťou.

Viac k témam: Cherson, Heničeský most, Krym, rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinská armáda, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk – Most spájajúci mesto Heničesk s Arabatskou kosou zasiahli rakety, deväť Rusi zostrelili © SITA Všetky práva vyhradené.