in , , ,

Romanovi (†15), ktorý skočil zo strechy školy, mali spolužiaci robiť hrozné veci. Radikálne rozhodnutie mu mal dohovoriť otec, no on bol už rozhodnutý…

Včerajší deň obec na východnom Slovensku postihla tragédia. Len pätnásťročný Roman sa rozhodol skoncovať so svojím životom. Vyliezol na strechu školy z ktorej sám zoskočil. Jeho mladý život sa už záchranárom nepodarilo zachrániť. Spolužiaci, učitelia ale najmä blízka rodina zostali v šoku.

Romana okolie považovalo za veľmi šikovného a nadaného žiaka. Pre pár jeho spolužiakov však mal byť terčom šikany. A aj šikana bola dôvodom, pre ktorý mal mať Roman psychické problémy a depresie.

Najmä rodina zostala po smrti Romana v šoku. Jeho otec už dlhší čas žiadal školu, aby šikanu jeho dieťaťa riešila. Žiaľ bez výsledku. Preto sa rozhodol podať na školu trestné oznámenie.

S otcom zosnulého žiaka Romana († 15) sa rozprával Nový Čas. 47-ročný Roman Dominik sa príšernú správu dozvedel v práci.

 

Otca Romana zastihla informácia o tom, čo sa v škole deje, v práci, keď mu zavolala manželka že jeho syn je na streche školy. Zúfalému kroku svojho, dnes už nebohého syna, sa snažil do poslednej sekundy zabrániť. „Následne na to som mu volal ja, snažil som sa mu to vyhovoriť s tým, že predsa všetko sa dá vyriešiť, no už bol pevne rozhodnutý, že to dokoná,“ opísal otec desivé chvíle pre Nový čas.

Jeho syna, ale aj iné deti v škole, mali šikanovať spolužiačky a mal byť o tom informovaný aj súčasný riaditeľ školy.

Ako mali spolužiačky Romana šikanovať sa dozviete na ďalšej strane

Strelec z Prahy mal 24 rokov. Ku skutku ho inšpirovalo štrnásťročné dievča a o túžbe zabíjať písal na Telegrame. Kto je David?

Romana (†15) už pochovali. Jeho mama posiela spolužiakom tvrdý odkaz. Ozval sa aj ďalší rodič