Portugalsku pomôžu odľahčiť zdravotnícky systém Rakúsko a Nemecko, príjmu ťažkých pacientov

31.1.2021 (Webnoviny.sk) – Rakúsko a Nemecko pomôžu Portugalsku odľahčiť zdravotnícky systém v čase, kedy v krajine rýchlym tempom pribúdajú nové prípady nákazy koronavírusom. Rakúsky kancelár Sebastian Kurz v nedeľu uviedol, že jeho krajina príjme z Portugalska ťažkých pacientov, ktorí si vyžadujú hospitalizáciu na jednotkách intenzívnej starostlivosti.

Viac o téme: Koronavírus

Čísla nešpecifikoval s tým, že pomoc v záujme záchrany životov bude „rýchla a nebyrokratická“. Pripomenul, že Rakúsko už skôr prijalo pacientov z Francúzska, Talianska a Čiernej Hory.

Nemecká armáda medzitým oznámila, že do Portugalska v najbližších dňoch vyšle svoj zdravotnícky tím. Ozbrojené sily poskytnú „personál a materiálnu podporu“, uviedol hovorca ministerstva obrany Christoph Czwielung. Ako dodal, podrobnosti o rozsahu a načasovaní operácie sa finalizujú. V pomere k počtu obyvateľov je pandemická situácia v Portugalsku jedna z najhorších vo svete.

Viac k témam: Koronavírus, ochrana pred koronavírusom, Pandémia, pandemické opatrenia, pomoc
Zdroj: Webnoviny.sk – Portugalsku pomôžu odľahčiť zdravotnícky systém Rakúsko a Nemecko, príjmu ťažkých pacientov © SITA Všetky práva vyhradené.

František Imrecze je obvinený pre zmanipulované tendre, dohadovali ich v Širokého hoteli

Predstavili pravidlá pre preložené olympijské hry v Tokiu, rozhodnutie o fanúšikoch ešte nie je