Predstavili pravidlá pre preložené olympijské hry v Tokiu, rozhodnutie o fanúšikoch ešte nie je

31.1.2021 (Webnoviny.sk) – Viceprezident Medzinárodného olympijského výboru (MOV) John Coates prezradil, ako by mohli vyzerať pre pandémiu koronavírusu preložené olympijské hry v Tokiu, ktoré sa uskutočnia už o niekoľko mesiacov. Pre samotných Japoncov i MOV predstavuje organizácia podujatia veľkú výzvu.

“Športovci budú musieť najskôr 72 hodín pred odletom do Tokia absolvovať test na prítomnosť koronavírusu. Následne budú testovaní po prílete a potom každé štyri dni, ak budú výsledky negatívne,” povedal Coates v rozhovore pre televíznu stanicu Sky News Australia.

Viac o téme: Koronavírus

Na pravidelné testovanie si už športovci a realizačné tímy zvykli. Ďalším riešením, ako obmedziť šírenie koronavírusu, bude vytvorenie tzv. bubliny v olympijskej dedine. “Účastníci budú zatvorení a ich pohyb bude obmedzený na olympijskú dedinu a prepravu na miesto konania súťaží a tréningov. Bude platiť úplný zákaz opustenia olympijskej dediny,” dodal 70-ročný rodák z austrálskeho Sydney.

Coates priznal, že zatiaľ stále nepadlo konečné rozhodnutie týkajúce sa prítomnosti fanúšikov na športoviskách. “O fanúšikoch a možnej kapacite štadiónov počas OH sa rozhodne v marci alebo apríli. Mali by sme o tom rozhodnúť čo najskôr. Nemožno však vylúčiť, že olympiáda bude bez zahraničných divákov,” dodal Coates. Ak nenastanú žiadne komplikácie, tohtoročné OH v Tokiu by sa mali začať 23. júla a potrvať do 8. augusta.

Viac k témam: Koronavírus, LOH Letné olympijské hry 2020 v Tokiu, pandemické opatrenia
Zdroj: Webnoviny.sk – Predstavili pravidlá pre preložené olympijské hry v Tokiu, rozhodnutie o fanúšikoch ešte nie je © SITA Všetky práva vyhradené.

Portugalsku pomôžu odľahčiť zdravotnícky systém Rakúsko a Nemecko, príjmu ťažkých pacientov

Meteorológovia vydali výstrahy pred nízkymi teplotami až do mínus 23 stupňov Celzia