Muž vtrhol na strednú školu so sekerou a nožom, zranil jedného študenta

28.1.2021 (Webnoviny.sk) – Polícia vo švédskom mestečku Fridhemsberg ležiacom 75 kilometrov juhovýchodne od Göteborgu vo štvrtok zadržala podozrivého mladého muža, ktorý so sekerou a nožom vstúpil do budovy tamojšej strednej školy a ľahko zranil jedného študenta.

Vyšetrujú ho pre podozrenie z prípravy vraždy a tiež podpaľačstva, keďže incident v škole môže súvisieť s neďalekým požiarom. Hovorca polície Anders Wiss na tlačovej konferencii uviedol, že motív konania muža nebol známy. Odmietol komentovať tvrdenia médií, že zadržaným mužom je bývalý žiak spomenutej školy.

V škole sa v inkriminovanom čase nachádzalo asi 200 študentov, všetkých okamžite poslali domov. Podľa švédskych médií podozrivý zverejnil v stredu na sociálnych sieťach video z útoku na školu v Göteborgu z roku 2015, keď maskovaný muž s nožmi v rukách zabil učiteľa a študenta predtým, ako ho policajti zastrelili. Úrady však tieto správy nekomentovali.

Viac k témam: útok nožom, útok sekerou
Zdroj: Webnoviny.sk – Muž vtrhol na strednú školu so sekerou a nožom, zranil jedného študenta © SITA Všetky práva vyhradené.

Nadácia Zastavme korupciu čaká od policajného prezidenta reformy, je na začiatku očistného procesu

Bratislava vyzýva k účasti na sčítaní obyvateľov, mesto môže získať milióny eur ročne