Nadácia Zastavme korupciu čaká od policajného prezidenta reformy, je na začiatku očistného procesu

28.1.2021 (Webnoviny.sk) – Nadácia Zastavme korupciu očakáva od prezidenta Policajného zboru Petra Kovaříka reformy, aby polícia slúžila občanom a nie “našim ľuďom“. V tlačovej správe to konštatuje šéfka nadácie Zuzana Petková. Podľa nej je zbor na začiatku očistného procesu a Petková očakáva, že nový policajný prezident v ňom bude pokračovať.

Škoda, že vláda nevyužila toto obdobie, keď políciu dočasne riadil Peter Kovařík, na zmenu zákona tak, aby bola o dôležitú funkciu riadna súťaž,” uviedla Petková. Doplnila, že hoci policajný šéf nevzišiel z výberového procesu, v ktorom by si verejnosť mohla porovnať viaceré koncepcie riadenia polície, verí, že sa mu podarí zvýšiť dôveryhodnosť zboru.

Okrem toho nadácia zdôrazňuje potrebu zmien v oblastiach, ako je kariérny rast, odmeňovanie a štatistické výkazy. „A to tak, aby sa do funkcií dostávali tí najlepší, ktorí vzídu z transparentného výberu a štatistiky odrážali reálny stav odhaľovania kriminality,” dodala Petková.

Minister vnútra SR Roman Mikulec (OĽaNO) dnes vymenoval do funkcie prezidenta Policajného zboru Petra Kovaříka. Ten políciu viedol ako dočasne poverený policajný prezident už od septembra minulého roku. Kovařík v minulosti pôsobil ako policajný pridelenec vo Washingtone alebo ako riaditeľ Úradu boja proti korupcii Prezídia PZ. V období rokov 2017 až 2020 pôsobil na Úrade vlády SR.

Viac k témam: Nadácia Zastavme korupciu
Zdroj: Webnoviny.sk – Nadácia Zastavme korupciu čaká od policajného prezidenta reformy, je na začiatku očistného procesu © SITA Všetky práva vyhradené.

Dubaj bude vyžadovať negatívny PCR test, v Abú Dhabí je povinná karanténa

Muž vtrhol na strednú školu so sekerou a nožom, zranil jedného študenta