Väzeň brnkol svojim pohlavným údom spolubývajúcemu po nose. Pomsta bola bolestivá. Muž takmer prišiel o semenníky

Pri konflikte medzi väzňami v leopoldovskej väznici došlo k zvláštnej situácii, kedy jeden z odsúdencov utrpel vážne zranenie, ktoré sa takmer skončilo odtrhnutým semenníkom. Televízna stanica JOJ informuje, že jeden z väzňov bol v cele úplne nahý, čo je v väzenskom prostredí zakázané, a tým provokoval ostatných spoluväzňov.

Incident vyvrcholil, keď obnažený muž prechádzal cez celu, kde jeden z väzňov odpočíval v posteli. Väzeň ho začal obťažovať tým, že mu svojím prirodzením brnkol po nose. Táto provokácia vyvolala v druhom väzňovi nával hnevu, a ten začal na provokatéra nadávať a následne sa rozhodol situáciu riešiť fyzicky. Nahého väzňa chytil za semenníky, čo spôsobilo vážne zranenie a natrhnutie tkaniva.

Hovorkyňa Zboru väzenskej a justičnej stráže (ZVJS) Monika Kacvinská potvrdila pre TV JOJ, že k incidentu došlo 24. júna 2023 a išlo o neúmyselné zranenie odsúdeného iným odsúdeným. Podrobnejšie vyšetrenie a preverenie situácie prebehli poverení príslušníci preventívno-bezpečnostnej služby. Našťastie, zranenie nevyžadovalo amputáciu orgánu, avšak odsúdený bol prevezený do nemocnice pre obvinených a odsúdených v Trenčíne, kde bol hospitalizovaný niekoľko dní.

Okolnosti prípadu vedú k tomu, že obaja zúčastnení väzni sú teraz oddelení a už nezdieľajú rovnakú celu. Vyšetrovanie a prípadné následné opatrenia vyžadujú ďalšie prešetrenie situácie, aby sa zabezpečila bezpečnosť a dodržiavanie nariadení vo väznici.