in

Nad britskou kráľovskou rodinou sa vznášajú mnohé kauzy: Karol III. musel brata vyhnať zo sídla!

Po škandále, ktorý dostal veľkú časť kráľovskej rodiny na frak, vyhnal vojvodu z Yorku z Buckinghamského paláca jeho brat kráľ Karol III. – najprv sa jeho kancelária zatvorila v decembri 2022 a v januári 2023 strávil poslednú noc spánkom vo svojom dome, luxusnom palácovom apartmáne. Čo teda urobil princ Andrew, že ho vyhodili z ústredia britskej monarchie?

Andrew bol, odkedy odstúpil z kráľovskej rodiny, zapletený do globálneho škandálu, ktorý ho spájal so svetovými sexuálnymi delikventmi. Tu je dôvod, prečo princ Andrew stratil svoje kráľovské tituly a prečo ho Charles vyhodil.

Čo urobil princ Andrew?

V roku 2019 Andrew ustúpil od kráľovských povinností kvôli svojim väzbám na odsúdeného sexuálneho delikventa Jeffreyho Epsteina, hoci opakovane popieral akékoľvek previnenie.
Čelil rastúcej kontrole kvôli údajnému vzťahu s Epsteinom. Sexuálneho delikventa našli mŕtveho vo svojej cele v Metropolitan Correction Center v New Yorku predtým, ako sa mal postaviť pred súd pre federálne obvinenia zo sexuálneho obchodovania. V piatok ráno pred jeho smrťou boli zverejnené tisíce dokumentov z občianskeho súdneho sporu, ktoré poskytujú odporné účty obviňujúce Epsteina zo sexuálneho zneužívania mnohých neplnoletých dievčat.

Epsteinova „samovražda zanechala veľa nezodpovedaných otázok, najmä pre jeho obete, a hlboko súcitím s každým, koho to zasiahlo a chce nejakú formu uzavretia,“ povedal princ v roku 2019. „Môžem len dúfať, že časom budú byť schopní obnoviť svoj život. Samozrejme, ak to bude potrebné, som ochotný pomôcť pri vyšetrovaní akéhokoľvek orgánu činného v trestnom konaní.“

Obnovený záujem o tieto obvinenia spájajúce Andrewa a Epsteina bol vyvolaný po tom, čo Virginia Roberts Giuffre, obeť Epsteinovho kruhu obchodovania so sexom, tvrdila, že bola niekoľkokrát sexuálne napadnutá princom Andrewom v Londýne a na súkromnom Karibskom ostrove, ktorý Epstein vlastnil. Giuffre podal žalobu na Andrewa v štáte New York, ktorú urovnal mimosúdne za nahlásených 16 miliónov dolárov.

„Počas posledných dní mi bolo jasné, že okolnosti súvisiace s mojím bývalým spojením s Jeffreym Epsteinom sa stali veľkým narušením práce mojej rodiny a hodnotnej práce, ktorá prebieha v mnohých organizáciách a charitatívnych organizáciách, ktoré s hrdosťou podporujem. “ uviedol Andrew vo vyhlásení v rovnakom čase. “Naďalej jednoznačne ľutujem svoj neuvážený vzťah s Jeffreym Epsteinom.” Princ tiež povedal: “V prípade potreby som ochotný pomôcť akejkoľvek vhodnej agentúre činnej v trestnom konaní pri vyšetrovaní.”

Článok pokračuje na druhej strane

Deň, na ktorý čaká celý svet: Korunovácia Karola III. je už budúci týždeň. Čo o ňom vieme?

Podvádza ju? Kráľovský párik William a Kate nemusí byť taký šťastný, ako sa zdá