in ,

Demi Lovato si prešla v živote kadečím. Čo ju postihlo a ako sa aktuálne identifikuje?

Demi Lovato, americká speváčka, herečka a skladateľka, zažila v svojej kariére mnoho vzostupov a pádov, ako aj dôležitých udalostí, ktoré ju formovali ako umelkyňu a ako osobnosť. V nasledujúcom článku sa pozrieme na niektoré z týchto momentov.

Vzostup

Demi Lovato sa narodila 20. augusta 1992 v Albuquerque, Nové Mexiko. Začala svoju kariéru ako herečka v televíznom seriáli Barney & Friends, kde sa objavila v rokoch 2002 až 2004. Neskôr sa objavila v niekoľkých ďalších seriáloch a filmoch, získavajúc popularitu medzi mladšími divákmi.

Jej prvý album “Don’t Forget” bol vydaný v roku 2008, kde bola uvedená v úlohe hlavnej speváčky a skladateľky. Album sa stal komerčným úspechom a dostal sa na 2. miesto v Billboard 200.

V roku 2009 Demi Lovato začala pracovať na svojom druhom albume, “Here We Go Again”, ktorý bol vydaný v júli toho istého roka. Album zaznamenal ešte väčší úspech ako jeho predchodca a dostal sa na 1. miesto v Billboard 200.

V roku 2010 sa Demi Lovato stala súčasťou populárneho televízneho seriálu Disney Channel “Sonny with a Chance”. V tejto dobe bola už hviezdou a získavala stále viac fanúšikov.

Demi Lovato's Disney Friendships: Who She Still Talks To – Billboard

V roku 2011 Lovato opustila seriál a začala pracovať na svojom treťom albume “Unbroken”, ktorý bol vydaný v septembri toho istého roku. Album získal pozitívne recenzie a bol prvým albumom Demi Lovato, ktorý sa dostal na prvú desiatku v rebríčku Billboard Hot 100.

V roku 2012 sa Lovato stala porotkyňou v americkom televíznom talentovom šou “The X Factor”, kde sa stala obľúbenou nielen medzi fanúšikmi, ale aj medzi spoluhráčmi a prinieslo jej to popularitu.

Demi Lovato's Frozen Yogurt Controversy: A Timeline – Billboard

Pády

Odhalenie svojich osobných problémov ju urobilo hlasnou hovorkyňou mentálneho zdravia a odvahou bojovať s nimi.

Jednou z prvých ťažkostí, ktoré Demi Lovato prekonala, bolo jej boj s bulímiou a anorexiou. V roku 2010 o tomto probléme verejne hovorila a vyhľadala odbornú pomoc. Neskôr v rozhovoroch uviedla, že jej problémy s jedlom boli spojené s jej pocity neistoty a nízkeho sebavedomia.

V roku 2011 sa Demi Lovato stretla s ďalšou výzvou – závislosťou na alkohole a drogách. Na základe svojich zážitkov napísala pieseň “Skyscraper”, ktorá sa stala hitom a dala jej silu pokračovať v liečbe. V tomto období sa tiež rozhodla ukončiť svoje koncertné turné a sústrediť sa na svoje zdravie.

Demi Lovato Losing Relevancy in Hollywood After Several Controversies This  Year? | Music Times

Avšak, ani po skončení liečby sa Demi Lovato nedokázala úplne vyhnúť závislostiam. V roku 2018 utrpela predávkovanie drogami a bola hospitalizovaná. Našťastie to prežila, ale musela absolvovať ďalší pobyt v rehabilitačnom centre.

Okrem svojich osobných problémov sa Demi Lovato tiež stretla s kritikou za svoje verejné vystúpenia. Napríklad v roku 2015 bola kritizovaná za zverejnenie fotografie so psom, ktorého nechala zaparkovaného v aute, čo mnohí považovali za nezodpovedné správanie.

V roku 2020 sa Demi Lovato opäť stala súčasťou kauzy, keď na sociálnej sieti obvinila zo znásilnenia a zneužívanie drog jedného z bývalých členov skupiny. Neskôr sa ukázalo, že ide o Maxa Ehricha, ktorý bol v tom čase jej snúbencom, ale vzťah sa rýchlo skončil.

Demi Lovato svojou otvorenosťou a odvahou prekonať svoje problémy sa stala vzorom pre mnohých ľudí trpiacich mentálnymi chorobami. Aj napriek svojim ťažkostiam pokračuje vo svojej kariére ako speváčka, skladateľka a herečka, a venuje sa aj charitatívnym aktivitám.

Demi Lovato makes pronoun change — adds she/her again

Demi Lovato sa aktuálne identifikuje ako žena, no nebolo to vždy tak. V máji 2021 oznámila, že sa rozhodla prijať svoju genderovú identitu a začala sa identifikovať ako non-binárna osoba a používala zámená “they/them”.. V rozhovore pre E! News uviedla, že ide o proces, ktorým prechádza a že sa cíti šťastná a oslobodená, keďže teraz sa môže identifikovať tak, ako sa jej cíti najlepšie. Lovato sa aktívne angažuje v podpore LGBTQ+ komunity a o svojom procese prijímania identity hovorí verejne, aby podporila ďalších, ktorí prechádzajú podobným procesom. V roku 2022 oznámila, že sa opäť identifikuje ako žena.

Miley Cyrus nechcela byť len slušným Disney dievčatkom: Aj preto ma za sebou tieto škandály

Na železničnom priecestí v Prešove sa zrazil vlak s kamiónom (foto)