POZOR! Drvivá väčšina ľudí si nenabíja svoj mobil správne! TOTO dodržuj a tvoja baterka sa tak skoro nezničí

Sťažuješ sa, že ti tvoj smartfón vydrží sotva deň? Alebo máš pocit, že tvoj mobil sa dlho prehrieva? Nuž, je to len a len tvoja vina. Zjavne si svoj mobil nenabíjaš dlho a takto mu znižuješ životnosť. Dodoržuj tieto tri základné rady a tvoj mobil ti vydrží dlhšie a tvoja baterka sa tak skoro nezničí.

Väčšina mobilných zariadení je poháňaná  lithium-iontovými batériami (Li-ion), ktorých životnosť v priaznivých prípadoch môže byť i niekoľko rokov. Nesprávnym zaobchádzaním sa však rapídne znižuje nielen životnosť, ale aj schopnosť udržať elektrický náboj a to spôsobí, že batéria na tvojom telefóne nevydrží ani deň.

Ak chceš tomuto predísť, dodržiavaj tieto rady:

Nabíjaj svoj mobil priebežne

Pokiaľ si myslíš, že je správne svoj telefón vybiť na 0% a tak ho dať nabiť, si na omyle. Pre batériu je lepšie ju nabíjať priebežne. Batéria, ktorá je nabíjaná častejšie a v menších dávkach vydrží dlhšie a dlhšie si udrží svoju kapacitu. Pretože čím je hĺbka vybitia nižšia, tým vyšší počet nabíjaní batéria vydrží. Zistilo sa, že pri 100% vybití je počet nabíjaní batérie v rozmedzí 300 až 500. Ak je však vybitie len 50%, tak počet nabíjacích cyklov sa zvyšuje na 1000 až 1500. Vybitie na 100% sa odporúča iba raz mesačne z dôvodu kalibrácie.

Ďalšie rady nájdeš na druhej strane článku