in ,

“Veď je to chlapec, má sa brániť”, mala vysmiať triedna učiteľka Romanovu mamu, keď sa jej bola sťažovať na šikanu jej syna. Vznikla pieseň pre Romana

Prípad Romana zasiahol celé Slovensko. Keď sa len pätnásťročný Roman rozhodol skoncovať so svojím životom tým, že vyliezol na strechu školy, z ktorej sám zoskočil, mnohí jeho známi a priatelia zostali v šoku. Prípad rozvíril polemiku, či sa štát a školy zaoberajú témou šikany žiakov dostatočne a či sa aj v tomto prípade nedalo zasiahnúť skôr.

Romana okolie považovalo za veľmi šikovného a nadaného žiaka. Pre pár jeho spolužiakov však mal byť terčom šikany. A aj šikana bola dôvodom, pre ktorý mal mať Roman psychické problémy a depresie.

Romanova mamina Iveta na vlastné oči videla, ako jej syn skočil zo strechy školy. Na poslednú chvíľu sa ho znažila spolu so zástupcom riaditeľa školy od jeho úmyslu odhovoriť. To sa im, žiaľ, nepodarilo.

Podľa slov otca nie je šikana v škole v Parchovanoch ničím novým. Škola tieto tvrdenia odmieta a podáva za ne trestné oznámenia. Podať trestné oznámenie na školu sa rozhodla aj rodina Romana.

Otec dodal, že ak s tým konfrontoval vedenie školy, ohlas nebol žiadny.

 

Triedna učiteľka vraj povedala, že Roman sa mal brániť, ak je chlapec. Viac na ďalšej strane

Daniel Lipšic sa vzdá funkcie špeciálneho prokurátora, ale má podmienku

42-ročná žena si vo vlaku vyhliadla tínedžera, ktorého najprv olúpila a potom mu ponúkla intímne služby. Z toho čo mu urobila jej hrozí tvrdý trest!