Taraba už nie je predsedom svojej strany Život-NS, nechce aby bola spájaná so SNS

Členovia strany Život-NS, ktorí sú súčasťou kandidátky Slovenskej národnej strany, sa dohodli, že si buď pozastavia členstvo v strane alebo sa ho úplne vzdajú.

27.7.2023 (SITA.sk) – Nezaradený poslanec Národnej rady SR Tomáš Taraba už nie je predsedom svojej strany Život – Národná strana (Život-NS). Jej členovia, ktorí sú súčasťou kandidátky Slovenskej národnej strany (SNS), sa dohodli, že si buď pozastavia členstvo v strane alebo sa ho úplne vzdajú.

Viac o téme: Predčasné voľby 2023 na Slovensku

Podľa Tarabu sa tak rozhodli preto, aby ich účasť na kandidátke SNS neevokovala spojenie týchto politických strán a taktiež nechcú nijakým spôsobom obchádzať volebný zákon. Na kandidátke národniarov tak budú figurovať ako nezávislí kandidáti.

Život-NS tak bude len podporovať svojich bývalých desiatich členov na kandidátke SNS, keďže na septembrových parlamentných voľbách sa nezúčastnia.

„Zmenili sme vedenie strany, a tak sme potenciálne ochránili kandidátku SNS. V prípade, že sa SNS dostane do parlamentu, je dôležité, aby nikto nevedel spochybniť na ústavnom súde našu kandidátku,” uviedol Taraba v diskusnej relácii Karty na stôl týždenníka Plus 7 dní.

Viac k témam: Kandidačné listiny, Predčasné voľby na Slovensku 2023
Zdroj: SITA.sk – Taraba už nie je predsedom svojej strany Život-NS, nechce aby bola spájaná so SNS © SITA Všetky práva vyhradené.