in ,

Starostka obce Lodno jazdila opitá, vo funkcii bude musieť skončiť

6.2.2024 (SITA.sk) – Starostka obce Lodno (okres Kysucké Nové Mesto) Monika Tvrdá príde o svoju funkciu po tom, čo bola právoplatne odsúdená za jazdu pod vplyvom alkoholu.

Ako potvrdila žilinská krajská policajná hovorkyňa Gabriela Kremeňová, 51-ročná žena pri dychovej skúške na alkohol nafúkala viac ako dve promile.

Nahlásili ju okoloidúci ľudia

Doplnila, že nezvyčajnú jazdu opitej starostky v prvú februárovú sobotu nahlásili na linku 158 okoloidúci ľudia.

„Vozidlo bolo spozorované odstavené na miestnej komunikácii v obci Lodno, pri ktorom sa nachádzala aj vodička. Následne bola policajnou hliadkou vodička vozidla Škoda kontrolovaná a podrobená dychovej skúške s pozitívnym výsledkom 1,14 mg/l alkoholu vo vydychovanom vzduchu, čo predstavuje 2,38 promile,” doplnila Kremeňová.

Pozná svoj trest

Poverený príslušník Okresného dopravného inšpektorátu Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Čadci obvinil 51-ročnú ženu z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky a tá už pozná svoj trest.

Podľa hovorkyne Krajského súdu v Žiline Anny Dudovej Záborskej jej sudkyňa udelila peňažný trest vo výške 2 000 eur a zároveň zákaz šoférovania po dobu 30 mesiacov.

Viac k témam: Alkohol za volantom, Opitý vodič, Starosta
Zdroj: SITA.sk – Starostka obce Lodno jazdila opitá, vo funkcii bude musieť skončiť © SITA Všetky práva vyhradené.

Krajský súd potvrdil zamietnutie neodkladného opatrenia vo veci „čurillovca“ Magulu proti ministerstvu vnútra

Opozičného lídra Navaľného poslali opäť na samotku, takýto trest si vyslúžil už viac ako dvadsaťkrát