in ,

Rusko a Čína sa dohodli na spolupráci a posilnení vzťahov, rozšíriť chcú aj vzájomnú výmenu informácií

19.9.2022 (Webnoviny.sk) – Tajomník Bezpečnostnej rady Ruskej federácie Nikolaj Patrušev počas pondelkovej návštevy Číny vyhlásil, že posilnenie vzťahov s Pekingom je pre Kremeľ hlavným politickým cieľom.

Patruševov úrad vo vyhlásení po rokovaniach v čínskom meste Nan-pching uviedol, že obe strany sa dohodli „na rozšírení výmeny informácií pri boji proti extrémizmu a zahraničným pokusom podkopať ústavný poriadok oboch krajín“.

Počas stretnutia s popredným predstaviteľom Čínskej komunistickej strany Kuo Šeng-kchunom Patrušev povedal, že „v terajších podmienkach musia naše krajiny ukázať ešte väčšiu pripravenosť pre vzájomnú podporu a rozvoj spolupráce“.

Patrušev označil „posilnenie komplexného partnerstva a strategickej spolupráce s Pekingom za bezpodmienečnú prioritu ruskej zahraničnej politiky“. Predstavitelia Číny a Ruska zároveň zdôraznili nutnosť rozšírenia spolupráce v oblasti kybernetickej bezpečnosti.

Viac k témam: Kybernetická bezpečnosť, Spolupráca
Zdroj: Webnoviny.sk – Rusko a Čína sa dohodli na spolupráci a posilnení vzťahov, rozšíriť chcú aj vzájomnú výmenu informácií © SITA Všetky práva vyhradené.

Prezident Zelenskyj udelil ministerke Milanovej za jej prácu Rád kňažnej Oľgy (foto)

Už v stredu štartuje MISIA 10. Maroš Kramár, Martin Mňahončák, Anka Šišková, Karin Haydu, Juraj Bača a ďalšie osobnosti budú rozvážať v Bratislave certifikáty