Rodičia Romana (†15) už majú jeho mobil. Zanechal správu pre všetkých! “Môžete sa tešiť že nedôjdem do školy”, odkazuje riaditeľovi


Prípad Romana zasiahol celé Slovensko. Keď sa len pätnásťročný Roman rozhodol skoncovať so svojím životom tým, že vyliezol na strechu školy, z ktorej sám zoskočil, mnohí jeho známi a priatelia zostali v šoku. Prípad pobúril verejnosť a mnohí vinia školu za to, že nezasiahla skôr. Môžu za to najmä vyjadrenia rodičov, ktorí podľa vlastných slov školu na šikanu upozorňovali.

Romana okolie považovalo za veľmi šikovného a nadaného žiaka. Pre pár jeho spolužiakov však mal byť terčom šikany. A aj šikana bola dôvodom, pre ktorý mal mať Roman psychické problémy a depresie.

Škola vo svojom stanovisku tvrdí, že tak, ako aj na iných školách, tak aj v tej v Parchovanoch riešia konflikty v správaní sa žiakov v triedach, ktoré sa stupňujú. Podľa nej spory medzi žiakmi v prevažnej miere nesú znaky konfliktov a nie šikany. Škola nechce uviesť, či existujú zápisy, ktoré sa dotýkajú prípadu Romana. Chcú počkať na závery vyšetrovania.

Slová školy sa však nezhodujú s obsahom posledných odkazov Romana, ktoré mu našli v mobile.

Roman mal veľkosť svojho srdca preukázať aj v posledné sekundy svojho života. Rastislav Striško, redaktor TV JOJ zverejnil na sociálnej sieti emotívny text, v ktorom opisuje situáciu z Parchovian, ktorej sa momentálne ako redaktor venuje.

“Aj v posledných minútach svojho života spolužiakom, ktorí mu nadávali a neprestajne ho ponižovali odkázal: “Mám vás rád”.

 

Článok pokračuje na druhej strane

Zdá sa, že máte vypnuté reklamy

Náš obsah nás stojí enormné množstvo času, nápadov a síl. Prosíme, vypnite si AdBlocker. Ďakujeme!

Refresh