Putin je „úbohá a nudná osoba z Kremľa“, reaguje Poľsko na vyhlásenia o Stalinovi a predvolá ruského veľvyslanca

Putin v piatok vyhlásil, že „západná časť Poľska je darom Stalina pre krajinu“.

22.7.2023 (SITA.sk) – Poľsko si na ministerstvo zahraničných vecí predvolá ruského veľvyslanca po tom, čo ruský vodca Vladimir Putin povedal, že Stalin údajne „daroval“ Poľsku územia. Na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter to uviedol poľský premiér Mateusz Morawiecki.

Stalin bol vojnový zločinec, zodpovedný za smrť státisícov Poliakov. O historickej pravde nemožno pochybovať. Na ministerstvo zahraničných vecí bude predvolaný veľvyslanec Ruskej federácie,“ napísal Morawiecki.

Putin v piatok vyhlásil, že „západná časť Poľska je darom Stalina pre krajinu“ a Poľsko by malo byť vďačné Sovietskemu zväzu za „obnovenie nezávislosti“.

Splnomocnenec poľskej vlády pre bezpečnosť informačného priestoru Stanisław Żaryn v nadväznosti na Putinove vyhlásenia označil ruského vodcu za „úbohu a nudnú osobu z Kremľa“ šíriacu lži o vojne na Ukrajine.

Viac k témam: poľský premiér, Ruský prezident, Ruský veľvyslanec, Sovietska okupácia, Sovietsky zväz
Zdroj: SITA.sk – Putin je „úbohá a nudná osoba z Kremľa“, reaguje Poľsko na vyhlásenia o Stalinovi a predvolá ruského veľvyslanca © SITA Všetky práva vyhradené.