in ,

Pri útoku na Rusmi obsadené krymské letisko Belbek mohli byť podľa Ukrajincov zasiahnuté najmenej tri lietadlá

2.2.2024 (SITA.sk) – Pri stredajšom útoku na Rusmi okupovaný polostrov Krym mohli byť zasiahnuté minimálne tri ruské lietadlá. Ako referuje web Ukrajinská pravda, naznačil to hovorca ukrajinských vzdušných síl Jurij Ihnat.

„Najlepším potvrdením sú, samozrejme, satelitné snímky, ktoré sú už dostupné na internete, kde je skutočne možné niečo vidieť,“ poznamenal Ihnat a dodal: „Ale ešte lepším potvrdením sú nekrológy v ruských spravodajských médiách a to, že sami priznávajú škodu a zverejňujú o nej informácie. Boli tam prinajmenšom tri lietadlá, pričom zahynulo niekoľko osôb.“

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Ukrajinská armáda v stredu zaútočila na letisko Belbek. Podľa zdrojov z prostredia ukrajinských ozbrojených síl útok na letisko uskutočnený riadenými strelami dodanými západnými spojencami – buď britskými raketami Storm Shadow alebo francúzskymi raketami Scalp.

Ruské ministerstvo popieralo ukrajinský útok na letisko a tvrdilo, že zmarilo mohutný raketový útok na Krym. Zároveň tvrdilo, že úlomky ukrajinských rakiet údajne dopadli neďaleko spomenutého letiska Belbek.

Viac k témam: Krym, letisko Belbek, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk – Pri útoku na Rusmi obsadené krymské letisko Belbek mohli byť podľa Ukrajincov zasiahnuté najmenej tri lietadlá © SITA Všetky práva vyhradené.

Opozíciu zaujíma, kto financoval vládnu brožúru Únos spravodlivosti v rokoch 2020 – 2023

Lewis Hamilton sa teší na nové výzvy v tíme Ferrari, ale v Mercedese má ešte nedokončenú prácu