in ,

Na ostrove Korzika zatkli talianskeho mafiánskeho šéfa, ktorý vlani ušiel z najprísnejšie stráženého väzenia

2.2.2024 (SITA.sk) – Na francúzskom ostrove Korzika zatkli talianskeho mafiánskeho bosa, ktorý vlani ušiel z väzenia s najvyšším stupňom stráženia s pomocou posteľnej bielizne.

Ako informuje spravodajský portál CNN, 40-ročného Marca Raduana z klanu Gargano z južného Talianska chytili vo štvrtok pred luxusnou reštauráciou v meste Bastia, kde stoloval s jeho spoločníčkou.

Chytili aj Raduanovho pobočníka

Vo štvrtok tiež dolapili jeho „pravú ruku“ Gianluigiho Troiana, ktorý utiekol z domáceho väzenia po tom, čo sa zbavil elektronického náramku. Jeho zase zatkli v španielskej Granade, keď si vyzdvihoval balík.

Bola to operácia, na ktorej pracovali talianske orgány spolu s partnermi v Španielsku a Francúzsku.

Sedel za obchodovanie z drogami

Raduano, ktorého Europol zaradil na zoznam 10 najnebezpečnejších ľudí na úteku, si v čase úteku odpykával 24-ročný trest odňatia slobody za obchodovanie s drogami.

Po tom, ako ušiel, ho v neprítomnosti odsúdili na doživotie za podnecovanie k vražde mafiána Omara Trotta vo Vieste v roku 2017.

Viac k témam: Mafia, Organizovaný zločin
Zdroj: SITA.sk – Na ostrove Korzika zatkli talianskeho mafiánskeho šéfa, ktorý vlani ušiel z najprísnejšie stráženého väzenia © SITA Všetky práva vyhradené.

Bratislavský Slovan získal kvalitného hráča, tím posilní luxemburský reprezentant Gerson Rodrigues

Lionel Messi sa ako trinásťročný upísal Barcelone na papierovom obrúsku, ktorý vydražia minimálne za tristotisíc libier