in ,

Počas izraelskej razie na Západnom brehu Jordánu došlo k prestrelke, najmenej dvaja Palestínčania zomreli

24.7.2022 (Webnoviny.sk) – Izraelské sily a špeciálne jednotky sa v nedeľu dostali na okupovanom Západnom brehu Jordánu do niekoľkohodinovej prestrelky s ozbrojenými Palestínčanmi. Podľa palestínskej záchrannej služby najmenej dvaja Palestínčania prišli o život.

Vypukol násilný protest

Izraelská polícia informovala, že prestrelka v meste Náblus vypukla počas razie, keď sa ozbrojení muži zabarikádovali v dome podozrivej osoby.

Polícia uviedla, že zomrelo niekoľko Palestínčanov, no nešpecifikovala ich počet, a že niekoľko príslušníkov izraelských zložiek utrpelo zranenia.

Armáda uviedla, že počas operácie jednotiek v Nábluse vypukol násilný protest, pričom demonštranti hádzali na vojakov výbušné zariadenia a začali na nich strieľať. Vojaci paľbu opätovali, vyjadrila sa.

Razie robia takmer každý deň

Vojaci pokračujú v operáciách aj v inej oblasti Západného brehu Jordánu, kde tiež nastala krátka prestrelka.

Izraelské sily už niekoľko mesiacov vykonávajú takmer každodenné razie na Západnom brehu Jordánu v snahe potlačiť útoky Palestínčanov na Izraelčanov, ktoré medzičasom poľavili.

Počas niektorých týchto operácií armáda čelí odporu, v dôsledku čoho potom niekedy končia tragicky.

Viac k témam: Streľba, Západný breh Jordánu
Zdroj: Webnoviny.sk – Počas izraelskej razie na Západnom brehu Jordánu došlo k prestrelke, najmenej dvaja Palestínčania zomreli © SITA Všetky práva vyhradené.

Patrik vylúpil s nožom v ruke herňu v Martine, minulý mesiac takto prepadol večierku

Pre požiar šíriaci sa blízko Yosemitského národného parku vyhlásil guvernér Kalifornie stav núdze