Národná jednotka boja proti migrácii odhalila skupinu prevádzačov, v prípade dokázania viny im hrozí až 10 rokov väzenia

Osoby mali dlhodobo prevážať nelegálnych migrantov z Maďarska cez Slovensko do rôznych členských štátov EÚ.

6.10.2023 (SITA.sk) – Príslušníci Národnej jednotky boja proti migrácii Úradu hraničnej a cudzineckej polície odhalili skupinu prevádzačov, pričom organizátori a ďalší sú už obvinení. Informovala o tom hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Bárdyová s tým, že išlo o skupinu prevádzačov pôsobiacich na území Maďarska, Slovenska a Česka.

Tieto osoby podľa informácií polície údajne dlhodobo prevážali nelegálnych migrantov z Maďarska cez Slovensko do rôznych členských štátov .

Pomohlo Česko aj Maďarsko

„Na základe získaných informácií boli 26. septembra dvaja páchatelia tejto skupiny zadržaní na území SR priamo pri prevoze nelegálnych migrantov,” uviedla polícia a doplnila, že za pomoci medzinárodnej spolupráce s Maďarskom a Českom bolo na území Českej republiky zadržané ďalšie vozidlo s nelegálnymi migrantmi.

Až 10 rokov za mrežami

Získaním informácií bol zistený organizátor prevozov, ktorého v utorok 3. októbra zadržali v Dunajskej Strede. „Vyšetrovateľ Národnej jednotky boja proti nelegálnej migrácii obvinil osoby – Sezer Ö., Faysal A. a Mehmet E. zo zločinu prevádzačstva. V prípade dokázania viny hrozí za takýto trestný čin trest odňatia slobody na sedem až 10 rokov. Osoby sú stíhané väzobne,” informovala polícia.

Viac k témam: hovorkyňa Prezídia Policajného zboru, Medzinárodná spolupráca, Migranti, Národná jednotka boja proti migrácii, Nelegálna migrácia, Prevádzači
Zdroj: SITA.sk – Národná jednotka boja proti migrácii odhalila skupinu prevádzačov, v prípade dokázania viny im hrozí až 10 rokov väzenia © SITA Všetky práva vyhradené.