in , , ,

Na železničnom priecestí v Prešove sa zrazil vlak s kamiónom (foto)

20.4.2023 (SITA.sk) –
aktualizované 20. apríla 12:53

Na nechránenom železničnom priecestí na Košickej ulici v Prešove sa dnes pred 10:00 stala dopravná nehoda, pri ktorej narazil osobný vlak do kamióna. Ako informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Prešove Miroslava Knišová, pri nehode zasahovali šiesti hasiči z hasičskej stanice Prešov s dvoma kusmi hasičskej techniky.

„Po príchode na miesto udalosti bolo prieskumom zistené, že v dôsledku dopravnej nehody sa zranili dve osoby, a to rušňovodič a jeden cestujúci z osobného vlaku. Zasahujúci hasiči skontrolovali zdravotný stav cestujúcich vo vlaku, poskytli zraneným osobám predlekársku prvú pomoc a zabezpečili havarované vozidlo proti vzniku požiaru a úniku prevádzkových kvapalín,” skonštatovala Knišová.

Ako informuje Železničná spoločnosť Slovensko na sociálnej sieti, havária kamiónu s vlakom sa týkala vlaku REX 1941. Vlaková preprava je v dôsledku havárie na úseku Prešov – Drienovská Nová Ves prerušená a zabezpečená náhradnou autobusovou dopravou.

Viac k témam: Zrážka vlaku s nákladiakom
Zdroj: SITA.sk – Na železničnom priecestí v Prešove sa zrazil vlak s kamiónom (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Demi Lovato si prešla v živote kadečím. Čo ju postihlo a ako sa aktuálne identifikuje?

Naozaj to spravila? Ráchel vraj Kottymu odpustila a trestné oznámenie na neho nepodala. Zostane po brutálnej bitky Kotty na slobode?