in ,

Medializovaný policajný zásah v Žiline preveruje kontrola, krajský riaditeľ zboru je pripravený verejne sa ospravedlniť

13.2.2024 (SITA.sk) – Postup zasahujúcich policajtov v medializovanom prípade v Žiline preveruje kontrola nariadená riaditeľom Krajského riaditeľstva Policajného zboru (PZ) v Žiline.

Ten sa v utorok osobne stretol s vodičom, voči ktorému bol vo štvrtok 8. februára v blízkosti obchodného centra Aupark vykonaný služobný zákrok. Informoval o tom Roman Hájek z komunikačného oddelenia Prezídia PZ. Zákrok vykonali policajti po tom, čo na linku 158 prijali oznámenie o dopravnej nehode, z ktorej mal vodič ujsť.

Krajský riaditeľ sa na stretnutí osobne presvedčil, že ide naozaj o slušného človeka. Vysvetlil, že polícia v prípadoch, kedy je oznámený útek z dopravnej nehody, postupuje razantne. Zvyčajne ide o vodičov pod vplyvom alkoholu alebo drog. Tento prípad našťastie taký nebol a nešlo o vodiča, ktorý by s unikajúcim vozidlom pod vplyvom návykových látok v čase dopravnej špičky niekoho mohol ohroziť,” poznamenal Hájek.

Podľa jeho slov bol rozhovor veľmi konštruktívny a niesol sa v pokojnej atmosfére. „Krajský policajný riaditeľ vodiča ubezpečil, že celý postup preveruje kontrola, ktorú nariadil. V prípade zistenia pochybenia zo strany policajtov, samozrejme, vyvodí následky a prisľúbil, že je pripravený sa mu verejne, aj za prítomnosti médií, ospravedlniť,” dodal Hájek.

Viac k témam: útek z dopravnej nehody
Zdroj: SITA.sk – Medializovaný policajný zásah v Žiline preveruje kontrola, krajský riaditeľ zboru je pripravený verejne sa ospravedlniť © SITA Všetky práva vyhradené.

Krásna Denisa z reality šou bojuje s náročnou rakovinou. Jej zhoršujúci stav vníma manžel i deti. Dojemné slová rodiny…

Zhabanie zmrazených ruských aktív musí mať dostatočnú právnu podporu, upozorňuje MMF