Kriminalisti finančnej správy rozložili medzinárodný gang, ktorý na východe Slovenska nelegálne vyrábal cigarety

Škoda spôsobená štátu je predbežne vyčíslená na jeden milión eur.

11.7.2023 (SITA.sk) – Kriminálny úrad Finančnej správy (KÚFS) počas akcie s krycím názvom List odhalil nelegálnu výrobňu cigariet na východnom Slovensku.

Finančná správa v máji tohto roka uskutočnila v okrese Bardejov viacero prehliadok priestorov. V poľnohospodárskej budove objavila jednu aktívnu linku na výrobu cigariet a jednu linku pripravenú na montáž.

Milióny nelegálnych cigariet

Zaistila viac ako sedem miliónov kusov nelegálnych cigariet, temer 800 kg tabaku a ďalších 152 kg narezaného tabaku, ale aj mobilné telefóny, komponenty na výrobu cigariet, a tiež fotopasce, ktoré boli určené na ochranu objektu a areálu.

V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa finančnej správy Martina Rybanská. Škoda spôsobená štátu je predbežne vyčíslená na jeden milión eur.

Priamo pri trestnej činnosti zaistili šesť bieloruských občanov a jedného poľského občana, sú väzobne stíhaní.

„Vznesené im bolo obvinenie pre zločin porušenia predpisov o štátnych technických opatreniach na označenie tovaru páchaného formou spolupáchateľstva v súbehu s nepovolenou výrobou tabakových výrobkov,” informuje finančná správa. Ak im bude dokázaná vina, hrozí im trest odňatia slobody na tri až osem rokov.

Zatýkali aj Česi a Poliaci

Za výrobňou bola organizovaná skupina s cezhraničným presahom, pôsobila aj v Českej republike, Poľsku a Rakúsku.

„KÚFS realizoval prípad v spolupráci s českými a poľskými kolegami, nakoľko mal cezhraničný presah. Českým colníkom sekcie Pátrania Generálneho riaditeľstva ciel sa podarilo zadržať 13 osôb, pričom odhadovaná výška škody dosiahla 4,6 milióna eur. V Poľsku bolo zadržaných 17 podozrivých osôb a vyčíslená škoda dosiahla 16,7 milióna eur. Celkovo tak bolo zadržaných až 37 osôb,” uviedla Rybanská v tlačovej správe.

Viac k témam: akcia List, Colníci, Krimi, nelegálna výroba cigariet, Nelegálne cigarety
Zdroj: SITA.sk – Kriminalisti finančnej správy rozložili medzinárodný gang, ktorý na východe Slovenska nelegálne vyrábal cigarety © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdá sa, že máte vypnuté reklamy

Náš obsah nás stojí enormné množstvo času, nápadov a síl. Prosíme, vypnite si AdBlocker. Ďakujeme!

Refresh