in ,

Jeden z obvinených sa priznal k vražde maltskej novinárky, odsúdili ho na 15 rokov väzenia

24.2.2021 (Webnoviny.sk) – Jeden z troch mužov obvinených zo zabitia maltskej investigatívnej novinárky Daphne Caruanovej Galiziovej v utorok požiadal o preklasifikovanie na vinného a okamžite ho odsúdili na 15 rokov väzenia. Vince Muscat bol spoločne s bratmi Alfredom a Georgeom Degiorgiovcami obvinený z nastraženia bomby do auta, ktorá 16. októbra 2017 usmrtila Caruanovú Galiziovú.

Súdne konanie proti bratom Degiorgiovcom, ktorí trvajú na svojej nevine, bude naďalej pokračovať. Voči štvrtému obvinenému, hotelierovi Yorgenovi Fenechovi, vedú osobitné konanie.

Vince Muscat pôvodne odmietal vinu. Počas utorňajšieho súdneho pojednávania však jeho právnik požiadal o zmenu. Súd ho upozornil na možné dôsledky. Muscat však opätovne potvrdil svoju vinu, vďaka čomu mohol dostať kratší trest odňatia slobody.

Caruanová Galiziová vyšetrovala korupciu a pranie špinavých peňazí na najvyšších miestach. Prípad jej vraždy svetové médiá často prirovnávajú k vražde slovenského investigatívneho novinára Jána Kuciaka.

Viac k témam: súd, vražda novinára
Zdroj: Webnoviny.sk – Jeden z obvinených sa priznal k vražde maltskej novinárky, odsúdili ho na 15 rokov väzenia © SITA Všetky práva vyhradené.

Výsledky 2020: UNIQA aj v covidovom roku rástla, na poistnom mierne posilnila o 1,1 %

Armandovi a Márii za krádež zlatého krytu na iPhone hrozia roky basy. Informuje polícia SR.