in ,

Ja byť pánom Klimentom, tak sa zbalím už možno dnes. Fico chce stíhať sudcov, ktorí pracovali na likvidácii opozície (video)

4.4.2024 (SITA.sk) – Niektorí sudcovia v rokoch 2020 až 2023 evidentne pracovali na politických zákazkách na likvidáciu  opozície. Na štvrtkovej tlačovej konferencii to povedal predseda vlády Robert Fico. V prípade týchto sudcov je podľa neho potrebné začať s podávaním návrhov na disciplinárne konania.

Kliment sa nemôže vyhovoriť

Fico v tejto súvislosti spomenul jedného sudcu, voči ktorému bolo podľa neho vydaných šesť rozhodnutí ústavného súdu, ktoré konštatovali, že v trestných veciach konal ako nezákonný sudca.

„Jednoducho nemôžte sa vyhovoriť, ak sa tvárite, že ste Matovičov človek, ak sa necháte Matovičom nanominovať do súdnej rady, ak ste Matovičov kandidát na generálneho prokurátora, ak sa pochvaľne vyjadrujete na adresu Matoviča a potom sa šesťkrát po sebe v najexponovanejších prípadoch stanete nezákonným sudcom, tak asi ťažko môže niekto povedať, že – chybička se vloudila,” povedal Fico s poukazom na sudcu Najvyššieho súdu SR Juraja Klimenta.

Ministerstvo šikany

„Ja byť pánom Klimentom, tak sa zbalím už možno dnes, ale pravdepodobne pán Kliment si musí prejsť všetky demokratické procedúry, ktoré predpokladá náš právny poriadok,” doplnil Fico.

Exministerka spravodlivosti a opozičná poslankyňa Mária Kolíková (SaS) označila Ficove vyjadrenia za šikanózne. „Z rezortu spravodlivosti sa stal rezort šikany proti nepohodlným sudcom,” skonštatovala.

Zároveň kritizovala, že sa tlačovej besedy na pôde rezortu spravodlivosti zúčastnili poslanec Tibor Gašpar a poradcovia premiéra David Lindtner a Marek Para. Všetci sú totiž trestne stíhaní. „Z rezortu spravodlivosti sa stal rezort obhajoby voči stíhaným osobám,” dodala.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Premiér Slovenskej republiky, Sudcovia
Zdroj: SITA.sk – Ja byť pánom Klimentom, tak sa zbalím už možno dnes. Fico chce stíhať sudcov, ktorí pracovali na likvidácii opozície (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

VVS nebude pre Dlhopisový program garantovaných výnosov prepúšťať zamestnancov ani rozpredávať majetok

Druhé kolo prezidentských volieb môže byť sprevádzané zvýšeným rizikom šírenia dezinformácií, stretnúť sa môžete najmä s týmito