in ,

Hygienici varujú pred súpravou na bielenie zubov, vo výrobku na čistenie rúk našli olovo (foto)

23.2.2021 (Webnoviny.sk) – Úrad verejného zdravotníctva SR (ÚVZ SR) upozorňuje na nebezpečnú súpravu na bielenie zubov a výrobok na čistenie rúk. Kozmetické výrobky sa môžu nachádzať aj na Slovensku. Do systému RAPEX (rýchly výstražný systém pre nepotravinárske výrobky) ich nahlásili kontrolné orgány vo Fínsku a Nemecku. V tlačovej správe o tom informoval Marek Eliáš z odboru komunikácie ÚVZ SR.

Ide o súpravu na bielenie zubov s názvom Lase Peroxide Flex 6% Tooth whitening kit značky DMC. Produkt pochádza z Brazílie a jeho výrobná dávka je 09/2022, Lot. 13733. Súprava obsahuje fluorid sodný v koncentrácii dvoch percent, čo je v rozpore s nariadením Európskeho parlamentu a Rady o kozmetických výrobkoch.

Nebezpečný výrobok na čistenie rúk má názov Handreiniger Citrus Duft a v Nemecku ho vyrába značka Linda. Čiarový kód produktu je EAN 4400086010034. Vo výrobku zistili olovo v množstve 150 miligramov na kilogram, čo je v rozpore s nariadením Európskeho parlamentu a Rady o kozmetických výrobkoch. Výrobca nariadil stiahnutie výrobkov z trhu aj od spotrebiteľov.

Viac k témam: hygiena, nebezpečné výrobky, RAPEX rýchly výstražný systém pre nepotravinárske výrobky
Zdroj: Webnoviny.sk – Hygienici varujú pred súpravou na bielenie zubov, vo výrobku na čistenie rúk našli olovo (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Biden si uctil obete koronavírusu, ochoreniu podľahlo už viac Američanov ako v oboch svetových vojnách

Odvolať Krajčího z funkcie môže len Matovič. Kollár priznal, že vec riešili aj na koaličnej rade