in ,

Hasiči zasahovali v Žilinskom kraji počas dažďov a silného vetra, odstraňovali spadnuté stromy či vodu z pivníc

22.8.2022 (Webnoviny.sk) – Spolu 14 zásahov profesionálnych a dobrovoľných hasičov si v Žilinskom kraji vyžiadalo nedeľňajšie nepriaznivé daždivé počasie spojené so silným vetrom. Podľa Michala Kypusa z Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Žiline zasahovalo celkovo 15 profesionálnych a 41 dobrovoľných hasičov a bolo nasadených 14 kusov hasičskej techniky.

Dvakrát zasahovali príslušníci HaZZ z Dolného Kubína a Martina, po jednom zásahu absolvovali ich kolegovia zo Žiliny a Liptovského Mikuláša. „Hasiči odstraňovali spadnuté a naklonené stromy z komunikácií, odčerpávali splaškovú vodu z bytov a vodu zo zatopených pivníc,“ priblížil prácu hasičov Kypus.

V akcii boli aj dobrovoľní hasiči z kysuckých a oravských obcí Staškov, Zábiedovo, Štefanov nad Oravou, Brezovica a miest Námestovo, Tvrdošín a Trstená. „V súvislosti s povodňovou situáciou na Hornej Orave bol vyhlásený tretí stupeň povodňovej aktivity na vodnom toku Vlčí potok v meste Trstená,“ dodal Kypus.

Viac k témam: Hasiči, Silné búrky, Silný vietor
Zdroj: Webnoviny.sk – Hasiči zasahovali v Žilinskom kraji počas dažďov a silného vetra, odstraňovali spadnuté stromy či vodu z pivníc © SITA Všetky práva vyhradené.

Zelenskyj pohrozil Rusku a stanovil hranicu, za ktorou sú akékoľvek rokovania nemožné (video)

Je racionálnym a zároveň absurdným riešením, zhodnotil politológ Hegerov návrh vyriešenia krízy