Do OĽaNO a priatelia sa vracia poslankyňa zo strany Demokrati, Matovič navrhol spájanie aj Hegerovi

Meno Matovič nechcel uviesť.

30.6.2023 (SITA.sk) –
aktualizované 30. júna, 13:51

Predseda hnutia OĽaNO a priatelia Igor Matovič v televízii Ta3 uviedol, že zo strany Demokrati Eduarda Hegera sa do OĽaNO a priatelia vracia istá poslankyňa.

Meno nechcel uviesť, no Heger spomenul poslankyňu Martinu Brisudovú (zvolená za hnutie OĽaNO) a vyjadril sa, že do strany Demokrati táto poslankyňa nikdy nevstúpila.

Igor Matovič tiež predpokladá, že jeho politický subjekt pôjde do predčasných parlamentných volieb vo volebnej koalícii so stranou Za ľudí a Kresťanskou úniou.

V televízii Ta3 ponúkol spájanie aj predsedovi strany Demokrati Eduardovi Hegerovi. Navrhol mu, že môžu mať miesta na kandidátke, prípadne môžu kandidovať v koalícii. Na otázku o prípadnej povolebnej spolupráci Heger uviedol, že si Matoviča vo vláde predstaviť nevie.

Viac k témam: Odchod zo strany, Poslankyňa, Predčasné voľby na Slovensku 2023, Predseda hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO), Vstup do strany
Zdroj: SITA.sk – Do OĽaNO a priatelia sa vracia poslankyňa zo strany Demokrati, Matovič navrhol spájanie aj Hegerovi © SITA Všetky práva vyhradené.