Ak Kollár nevyzve mužov na Slovensku, aby v živote nebili ženy, OĽaNO zahlasuje za jeho odvolanie (video)

Podľa Matoviča nie je možné tolerovať, aby druhý najvyšší ústavný činiteľ dnes opakovane hovoril, že bude biť ženu, ak mu k tomu dá dôvod.

30.6.2023 (SITA.sk) – Ak sa Boris Kollár (Sme rodina) do hlasovania o jeho odvolaní verejne neospravedlní za šírenie toho, že je správne biť ženy, ak má muž príčinu, a ak verejne nevyzve všetkých mužov na Slovensku, aby v živote nebili ženy bez ohľadu na to, či majú, alebo nemajú príčinu, tak bude Igor Matovič (OĽaNO a priatelia) hlasovať za odvolanie Kollára z funkcie predsedu Národnej rady SR.

Matovič to uviedol na piatkovej tlačovej besede s tým, že je nemožné tolerovať, aby druhý najvyšší ústavný činiteľ dnes opakovane hovoril, že bude biť ženu, ak mu k tomu dá dôvod.

„V tomto prípade legitimizujeme násilie páchané na ženách. Bez ohľadu na príčinu by chlapi nikdy nemali biť ženu. Chcem ponúknuť Kollárovi cestu, ako získať môj hlas. Možno mu na tom nezáleží, ale ak mu na tom záleží, tak chcem od neho len jedno chlapské gesto. Ospravedlniť sa, povedať verejne ‚mýlil som sa, nikdy nebudem biť ženy a vyzývam ostatných mužov, aby to nikdy nerobili‘,” vyhlásil Matovič.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Mimoriadna schôdza parlamentu, Násilie na ženách, Odvolanie z funkcie, Predseda NR SR, výzva na ospravedlnenie
Zdroj: SITA.sk – Ak Kollár nevyzve mužov na Slovensku, aby v živote nebili ženy, OĽaNO zahlasuje za jeho odvolanie (video) © SITA Všetky práva vyhradené.