Dědeček si za jazdu smrti odsedí 15 rokov, rozsudok potvrdil odvolací súd

Rozhodnutie odvolacieho súdu je právoplatné.

9.10.2023 (SITA.sk) – Dušanovi Dědečkovi, ktorý vlani pod vplyvom alkoholu usmrtil autom piatich ľudí, ponechal odvolací Krajský súd v Bratislave trest 15 rokov väzenia. Ako pre média uviedol jeho obhajca Jiří Kučera, trest považuje za zákonný.

„Cením si, že súd nepodľahol v tejto ťažkej situácii emóciám,“ povedal Kučera. Doplnil, že krajský súd rozhodoval striktne podľa práva. Rozhodnutie odvolacieho súdu je právoplatné.

Za nehodu, ktorá si vyžiadala päť ľudských životov, uložil Mestský súd Bratislava I v júni tohto roku obžalovanému Dušanovi Dědečkovi trest 15 rokov odňatia slobody v zariadení s minimálnym stupňom stráženia. Uznal ho za vinného z obzvlášť závažného zločinu všeobecného ohrozenia. Súd takisto obžalovanému uložil trest zákazu šoférovania na 10 rokov a ochranný dohľad na tri roky. Dědeček už predtým urobil vyhlásenie o svojej vine.

Prokuratúra nakoniec po pokyne generálneho prokurátora Maroša Žilinku podala voči výške uloženého trestu odvolanie.

Tragická nehoda na zastávke Zochova v Bratislave

Opitý vodič vozidla zn. Škoda SuperB zišiel 2. októbra minulého roku večer v Bratislave vo vysokej rýchlosti okolo 140 kilometrov za hodinu mimo vozovku na zastávku mestskej hromadnej dopravy Zochova. V tom čase sa tam nachádzalo približne 40 osôb, pričom vozidlo zrazilo ľudí čakajúcich na spoj.

Na mieste zahynuli štyri osoby, traja ľudia boli v kritickom stave prevezení do nemocníc, ďalší traja utrpeli zranenia vyžadujúce si ich ošetrenie v nemocniciach. Následne pribudla ďalšia obeť, bolo ňou 21-ročné dievča. U vodiča po nehode zistili prítomnosť alkoholu na úrovni 1,7 až 2 promile.

Viac k témam: Súdy, Tragická nehoda na zastávke Zochova v Bratislave
Zdroj: SITA.sk – Dědeček si za jazdu smrti odsedí 15 rokov, rozsudok potvrdil odvolací súd © SITA Všetky práva vyhradené.