in ,

Čínsky minister diplomacie sa postavil na stranu Ukrajiny a podporil jej územnú celistvosť a suverenitu

23.9.2022 (Webnoviny.sk) – Čínske ministerstvo zahraničných vecí vyjadrilo podporu územnej celistvosti a suverenite Ukrajiny. Uviedol to šéf ukrajinskej diplomacie Dmytro Kuleba po piatkovom stretnutí s čínskym ministrom zahraničných vecí Wangom I.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Stretol som sa s ministrom zahraničných vecí Wangom I, aby som prediskutoval vzťahy medzi Ukrajinou a Čínou. Môj kolega potvrdil rešpekt Číny k suverenite a územnej celistvosti Ukrajiny,“ napísal Kuleba na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter. Čínsky minister podľa Kulebu označil za neprijateľné aj použitie sily ako prostriedku na riešenie sporov.

Čína vytrvalo odmieta kritizovať ruskú inváziu na Ukrajinu a viackrát obvinila USA a NATO z vyprovokovania konfliktu. Hoci Čína odsúdila ekonomické sankcie voči Rusku, neposkytla Moskve vojenskú ani finančnú podporu, ktorá by mohla vyvolať právne kroky Washingtonu proti čínskym spoločnostiam.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, suverenita
Zdroj: Webnoviny.sk – Čínsky minister diplomacie sa postavil na stranu Ukrajiny a podporil jej územnú celistvosť a suverenitu © SITA Všetky práva vyhradené.

Sýkora sa dostal do hlavného kempu Rangers. Splnil sa mu sen a chce zanechať dobrý dojem, trápi sa však pre Nitru

Avion organizuje prvý swap detských vecí, knižiek a hračiek