in ,

Bieloruské helikoptéry narušili poľský vzdušný priestor, Błaszczak nariadil vyšší počet vojakov na hraniciach

2.8.2023 (SITA.sk) – Poľské ministerstvo obrany v utorok večer potvrdilo, že dva bieloruské vrtuľníky narušili poľský vzdušný priestor. Tie podľa ministerstva vykonávali cvičenia v blízkosti hraníc. Minsk o týchto cvičeniach predtým informoval Varšavu.

„Prekročenie hraníc sa udialo pri meste Białowieża vo veľmi nízkej nadmorskej výške, čo sťažovalo jeho odhalenie radarovými systémami. Preto v stredu ráno operačné velenie poľských ozbrojených síl v komuniké pôvodne informovalo, že poľské radarové systémy nezistili žiadne narušenie poľského vzdušného priestoru,” vysvetlilo ministerstvo.

Poľský minister obrany Mariusz Błaszczak v reakcii na incident nariadil zvýšenie počtu vojakov na hraniciach a nasadenie ďalších síl a techniky, najmä bojových vrtuľníkov. Poľsko o incidente informovalo aj Organizáciu Severoatlantickej zmluvy (NATO) a rozhodlo sa predvolať na ministerstvo zahraničných vecí vedúceho bieloruskej diplomatickej misie v Poľsku, aby incident vysvetlil.

Viac k témam: Poľský minister obrany, Poľský vzdušný priestor, vzdušný priestor, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk – Bieloruské helikoptéry narušili poľský vzdušný priestor, Błaszczak nariadil vyšší počet vojakov na hraniciach © SITA Všetky práva vyhradené.

Aké by boli výsledky volieb v krajoch? V štyroch by vyhral Smer a v Bratislavskom jednoznačne progresívci

Slováci podľahli dezinformáciám a podávali Vyhlásenie o odopretí mimoriadnej služby, brannej povinnosti by sa však aj tak nevyhli