Categories: HokejŠport

Slovenskí hokejisti podľahli Nórsku, v predĺžení nevyužili presilovku a rozhodli až nájazdy

5.5.2022 (Webnoviny.sk) – Slovenskej hokejovej reprezentácii úplne nevyšlo predposledné vystúpenie pred majstrovstvami sveta, ktoré sa v piatok 13. mája začnú vo Fínsku. Zverenci trénera Craiga Ramsayho vo štvrtok podľahli v Žiline výberu Nórska 4:5 po samostatných nájazdoch.

Slováci boli aktívnejší

Duel bol súčasťou turnaja Kaufland Cup 2022, ktorého súčasťou je aj výber Francúzska. V 33. vzájomnom súboji sa zrodila ôsma prehra slovenského výberu, druhá v rade. Okrem toho Slováci nazbierali už 23 triumfov a dve remízy.

Slováci boli počas štvrtkového duelu omnoho aktívnejší a v 11. min sa ujali vedenia zásluhou Adam Lišku. Ešte pred prvou sirénou sa nórskemu výberu podarilo vyrovnať, zaváhanie domácej defenzívy potrestal Martin Röymark. V druhej tretine pridal druhý nórsky zásah Johannes Johannessen, ale na jeho gól odpovedal vyrovnaním Adam Sýkora, čím si pri debute otvoril strelecký účet v reprezentácii SR.

Slováci mali v predĺžení veľký tlak

V tretej tretine sa Nóri dostali dokonca do dvojgólového náskoku zásluhou zásahu Kena Andreho Olimba v oslabení a Ludviga Hoffa v presilovke, ale v početnej výhode potom skorigoval Kristián Pospíšil a predĺženie zariadil Andrej Kollár. V ňom Slováci napriek veľkému tlaku nevyužili presilovku a rozhodnúť museli až nájazdy. Tie hráčom SR nevyšli a neuspel ani jeden zo štyroch exekútorov, na nórskej strane uspeli dvaja hráči a oficiálne rozhodol Mathias Trettenes už v prvej sérii.

Pred svetovým šampionátom slovenský tím absolvuje už len jedno stretnutie. Generálkou na MS bude v Žiline sobotňajší súboj proti Francúzom. Zaujímavosťou je, že obaja súperi si zmerajú sily aj v piatok 13. mája už na MS 2022 a otvoria celý šampionát. Turnaj vo Fínsku je naplánovaný od 13. do 29. mája.

Kaufland Cup 2022 – Žilina:

Slovensko – Nórsko 4:5 po sam. nájazdoch (1:1, 1:1, 2:2 – 0:0, 0:1)
Góly: 11. Liška (Grman), 37. A. Sýkora (Kollár), 52. K. Pospíšil (Rosandič), 58. Kollár (Holešinský) – 19. Röymark (Ronnild), 29. Johannesen, 44. K. A. Olimb (Rosseli Olsen), 51. Hoff (Trettenes), rozhodujúci sam. nájazd Trettenes
Vylúčení: 2:4 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Stano, J. Konc ml. – D. Konc ml., Synek, 5121 divákov

Zostavy:
Slovensko: Rybár – Čerešňák, Rosandič, Gachulinec, Ivan, Grman, Koch, Bučko – Lantoši, Baláž, Liška – K. Pospíšil, Tamáši, Lunter – Regenda, Valach, Minárik – Holešinský, Kollár, A. Sýkora
Nórsko: Arntzen – Johannessen, Lilleberg, Krogdahl, Bull, Klavestad, Rokseth, Ronningen, Pedersen – K. A. Olimb, M. Olimb, Rosseli Olsen – Fladeby, Haga, Salsten – Jakobsson, Trettenes, Hoff – Ronnild, Henriksen, Röymark

Hlas (zdroj: RTVS):
Ján Pardavý (asistent trénera SR): “Bol to veľmi ťažký zápas. Nóri hrali veľmi fyzický hokej a veľmi dobre korčuľovali, bolo tam veľmi veľa súbojov. Nemôžeme byť spokojná, že sme veľa tých súbojov prehrávali a v tom boli Nóri silnejší. Dostali sme gól v našej presilovke, čo sa nám nesmie stávať. Spokojní môžeme byť s tým, že aj keď sme sa dostali do ťažkej situácie a prehrávali sme o dva góly, tak sme stále verili, že môžeme vyrovnať a aj sa nám to podarilo. V presilovkách sme ukázali veľmi dobré momenty a dali aj gól, hnevá ma však to, že sme počas početnej výhody inkasovali. Veľa vecí ešte musíme zlepšiť. Každý z hráčov nechal na ľade všetko a bojoval o miesto pre MS.”

Viac k témam: Majstrovstvá sveta MS v hokeji 2022
Zdroj: Webnoviny.sk – Slovenskí hokejisti podľahli Nórsku, v predĺžení nevyužili presilovku a rozhodli až nájazdy © SITA Všetky práva vyhradené.

Agentúra SITA

Recent Posts

Moskva zaradila ukrajinského prezidenta Zelenského na svoj zoznam hľadaných osôb

Ruskí predstavitelia bezprostredne neobjasnili svoje obvinenia. Viac

11 minút ago

Hokejový brankár Denis Godla bude „strážcom svätyne“ Slovana Bratislava aj v nasledujúcej sezóne

Na rodáka z Kežmarku si „belasí“ uplatnili opciu a podpísali s ním ročnú zmluvu. Viac

12 minút ago

Lovestream festival predstavil ďalších mimoriadnych účinkujúcich svojho tretieho ročníka

Festival sa uskutoční počas troch dní 16. až 18. augusta. Viac

1 hodinu ago

Kandidáta do Európskeho parlamentu vážne zranili počas predvolebnej kampane, Faeserová hovorí o útoku na demokraciu

Bol to najnovší zo série incidentov, ktoré zvýšili politické napätie v Nemecku pred eurovoľbami. Viac

Mierové rokovania vo veci izraelsko-palestínskeho konfliktu napredujú. Návrh predložený Hamasu stanovuje trojfázový proces