Slovan môže v prípade postupu cez Mostar dostať v Lige majstrov aj Spartu Praha či AEK Atény

Žreb 3. kvalifikačného kola LM sa uskutoční v pondelok. Slovan sa ešte pred zápasom s HŠK Zrinskij Mostar dozvie, kto ho čaká.

21.7.2023 (SITA.sk) – Ak úradujúci slovenský futbalový šampión ŠK Slovan Bratislava uspeje v 2. kvalifikačnom kole Ligy majstrov 2023/2024, môže v ďalšej časti dostať šampiónov z Česka alebo Grécka.

Žreb sa uskutoční v pondelok

Žreb 3. kvalifikačného kola LM sa uskutoční v pondelok 24. júla a Európska futbalová únia (UEFA) už zverejnila rozdelenie klub na nasadené a nenasadené. Ešte pred prvým zápasom proti HŠK Zrinjski Mostar z Bosny a Hercegoviny sa Slovan dozvie, kto ho čaká v prípade postupu.

Zverenci trénera Vladimíra Weissa absolvujú prvé stretnutie proti súperovi z Bosny a Hercegoviny v Mostare už v utorok 25. júla, odveta je na Národnom futbalovom štadióne naplánovaná na utorok 1. augusta.

Možní súperi

Ak cez HŠK Zrinjski postúpia “belasí” ďalej, okrem Sparty Praha alebo AEK Atény má možnosť dostať postupujúci tím z ďalších štyroch dvojíc 2. kvalifikačného kola LM.

Súperom pre Slovan sa tak môže stať aj bulharský Ludogorec Razgrad alebo slovinská Olimpija Ľubľana, moldavský Šeriff Tiraspoľ alebo izraelský klub Maccabi Haifa, bieloruský BATE Borisov alebo cyperská Aris Limassol aj švédsky BK Häcken alebo KÍ Klaksvík z Faerských ostrovov. Prvé stretnutia 3. kvalifikačného kola sú naplánované na 8. alebo 9. augusta, odvety o týždeň neskôr.

Ak by Slovan neprešiel

Ak aj Slovan neprejde cez HŠK Zrinjski Mostar, zostane v pohárovej Európe a “presunie” sa do Európskej ligy. Tam mu súper môže prisúdiť ktorýkoľvek z družstiev, ktoré nepochodia v 2. kvalifikačnom kole LM.

V pondelok budú súčasťou žrebu aj ďalší dvaja slovenskí zástupcovia FC Spartak Trnava a MŠK Žilina. Dozvedia sa, kto môže byť ich súper v prípade úspechu v 2. kvalifikačnom kole Európskej konferenčnej ligy. Žilinčania si v ňom zmerajú sily s belgickým Gentom a Trnavčania s lotyšským tímom FK Auda z mesta Kekava.

Viac k témam: Európska konferenčná liga 2023/2024, liga majstrov 2023/2024
Zdroj: SITA.sk – Slovan môže v prípade postupu cez Mostar dostať v Lige majstrov aj Spartu Praha či AEK Atény © SITA Všetky práva vyhradené.