Categories: HokejŠport

Obranca Šimon Nemec strelil v derby svoj tretí gól v NHL (video)

12.3.2024 (SITA.sk) – Slovenský obranca Šimon Nemec strelil v pondelňajšom zápase proti New Yorku Rangers svoj tretí gól v NHL.  Dvojka draftu spred dvoch rokov skórovala v 58. minúte, ale Devils nakoniec prehrali 1:3. Dvadsaťročný obranca vo svojom 43. zápase v aktuálnej sezóne odohral 22 aj pol minúty a na konte má okrem troch presných zásahov aj 14 asistencií.

Hokejisti New Jersey v Madison Square Garden prehrávali od 23. minúty po góle Miku Zibanejada. Zaujímavosť je, že švédsky útočník, skóroval v hre 5 proti 5 po 30 zápasoch, naposledy sa mu to podarilo 23. decembra 2023 proti Buffalu Sabres. Ako informuje oficiálny web NHL, od vtedy strelil tri góly v presilovke, dva v oslabení a jeden v predĺžení. Celkovo to bol jeho 20. presný zásah v sezóne, okrem toho nazbieral aj 35 asistencií.

Vedenie “jazdcov” potom zvýšil ďalší Švéd, obranca Erik Gustaffson, ktorý brankára hostí Kaapa Kähkönena prekonal v poslednej minúte druhej dvadsaťminútovky. “Diabli” následne nevyužili päťminútovú presilovku a do hry ich vrátil už spomínaný gól Nemca od modrej čiary v hre bez brankára. Víťazstvo domácich gólom do prázdnej bránky spečatil Vincent Trochek.

Viac k témam: NHL
Zdroj: SITA.sk – Obranca Šimon Nemec strelil v derby svoj tretí gól v NHL (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Agentúra SITA

Recent Posts

Na Slovensku si pripomíname symbolické narodeniny Európskej únie – Deň Európy

Deň Európy oslavujeme ako pripomienku na 9. máj 1950. Viac

45 minút ago

Obranca Petrovický ani útočníci Takáč a Lantoši sa do kádra slovenského tímu na MS v hokeji 2024 nedostali

Príprava na šampionát bola dobrá. Tento rok bolo ťažké rozhodovanie, povedal Ramsay. Viac

10 hodín ago

Dánsko poskytne Ukrajine humanitárnu pomoc v hodnote viac ako 33 miliónov eur

Balík má pomôcť uspokojiť potreby Ukrajincov najviac postihnutých vojnou. Viac

11 hodín ago

Slovenskej reprezentácii nevyšla generálka na MS v hokeji 2024, v Bratislave podľahli Američanom 2:6

Chlapci hrali výborne. Som rád, že nás preveril takýto kvalitný súper, povedal Ramsay. Viac